Zkrašlovací neřesti maminek = riziko pro nenarozené miminko

2.3.2018

Těhotenství je pro mnoho žen – možná můžeme dokonce tvrdit, že pro drtivou většinu z nich – jedno z nejkrásnějších období v jejich životě. Ačkoli je pro ně očekávání příchodu jejich miminka na svět radostné a plné krásných okamžiků, představuje těhotenství zároveň i období plné odříkání a velkých NE. Budoucí maminky se tak musí vzdát nejen oblíbených jídel, ale třeba i jistých zkrášlovacích neřestí. Chcete vědět, jaká rizika pro nenarozené miminko rituály krásy představují?

Na první pohled neškodné lakování nehtů

Upravené ruce jsou často pro maminky samozřejmostí a nedají dopustit na jejich perfektní vzhled. Jednou z nejjednodušších metod pro úpravu nehtů je jejich lakování. To se možná na první pohled tváří naprosto nevinně a vy si teď pohráváte s otázkou, jak by obyčejný lak na nehty mohl miminku ublížit?! Ve skutečnosti nejde ani tak o samotný lak, jako spíše o ftaláty, formaldehydy nebo tolulen, který je obsažený v laku a který byste při lakování vdechovali.

Barvením vlasů k alergické reakci?!

Další velice oblíbenou zkrášlovací procedurou je barvení vlasů. Možná ani vy na něj nedáte dopustit a vlasy si pravidelně barvíte, případně melírujete. A jak je to se škodlivostí pro toho drobečka, kterého nosíte pod srdcem? Pravda je taková, že barvy na vlasy mohou u těhotných vyvolat ošklivé alergické reakce, protože je kůže budoucích maminek v těhotenství daleko více citlivá a náchylná na jakékoli změny.

Klasický deodorant nepoužívejte ani mimo těhotenství

Ženy, které byly těhotné v horkých měsících, nám určitě dají za pravdu, že bez deodorantu by se v tomto období obešly asi jen stěží. Je známo, že se těhotné daleko více potí a nikdo nechce nevábně zavánět po potu, že? Jenže klasické deodoranty, které většina žen používá, v sobě obsahují sloučeniny hliníku. Ty mohou stát za vznikem rakoviny, proto byste klasické deodoranty plné těchto škodlivin a chemie neměli používat ani v těhotenství, ani mimo něj.

Město pro děti