Ozdoby těla v těhotenství: jak se to má s tetováním nebo piercingem?

9.8.2017

Tetování nebo piercing v těhotenství je jedním z nejvíce diskutovaných témat. Zatímco jedna polovina lidí jej absolutně odmítá a je toho názoru, že podobné ozdoby těla nemají v období těhotenství své místo, druhá polovina lidí není vůbec proti. Ba dokonce jsou toho přesvědčení, že to nemůže nikterak ohrozit miminko ani maminku. Kde je ale pravda? Je tetování v těhu vhodné nebo byste si na něj měli nechat zajít chuť? A co když už na svém těle nějakou kérku nebo piercing máte?!

Nechat se tetovat v těhotenství: ano nebo ne?

To je nejčastější otázka, která se budoucím maminkám honí hlavou, uvažují-li nad novou malůvkou. Pokud i vy chcete jít na tetování a chcete si své tělo nechat ozdobit novým obrázkem, doporučujeme odložit termín až po porodu – nejlépe několik měsíců po něm. Při tetování je totiž riziko infekce, kterou bohužel nelze vyloučit a to ani v případě, kdy těhotná nejste. Je mnohem lepší počkat, nežli ohrozit sebe nebo miminko, nemyslíte?

Piercing v těhotenství: nechat nebo vyndat?

Dalším odvětvím body artu je piercing, možná i vy nějaký na svém těle máte. Jestliže si pohráváte s otázkou, zda piercing vytahovat nebo ne, záleží to na vás a především na tom, kde onen piercing máte. Pokud jej máte na obličeji, není nutné jej vytahovat, stejně tak ani v případě, kdy máte ozdobu v bradavkách. Sami musíte uznat, zda-li je vám nošení piercingu v těhotenství příjemné a pohodlné nebo ne.

Kojení s piercingem v bradavce

Máte piercing v bradavce, potažmo v obou bradavkách? Pak se připravte na to, že po dobu kojení je nebudete moci nosit. Nejenže zabraňují ve správné technice sání, ale zároveň jsou rizikem udušení pro miminko. A to určitě nechcete riskovat, že ne?

Jak se tetování během těhotenství změní?

Pokud na svém těle máte kérku ještě před obdobím gravidity, připravte se na to, že se může během změn probíhajících ve vašem těle měnit. Pokud máte obrázek na bříšku, na bocích nebo na prsou, je pravděpodobné, že změní svůj tvar a možná i podobu souvisle na tom, jak se vám budou tyto části těla měnit. Vše ale záleží na pevnosti vaší pokožky a podíl na tom mají i genetické dispozice.

Město pro děti