Co možná nevíte o svém bříšku?

4.10.2017

Těhotenské bříško je chlouba každé nastávající maminky. Kdy jindy by ženy mohly být tak pyšné na svoje bříško, nežli právě v době, kdy v něm nosí největší pokladového života? Čekáte-li miminko, určitě jste na své bříško hrdá a pyšně jej nosíte. Jsou ale věci, které o něm možná přeci jen nevíte…

Záhadné těhotenské bříško

Možná si myslíte, že máte své bříško dokonale zmapované. Mnoho maminek se rovněž drží starých babských tvrzení, kdy se podle tvaru snaží uhodnout, jakého pohlaví bude jejich drobeček, nebo netrpělivě čekají s taškami v ruce, když jim bříško znenadání klesne. Ne všechno je ale tak úplně pravda…

Tvar bříška neprozradí pohlaví miminka

Jéé, ty máš krásně kulaťoučké bříško! To určitě čekáš holčičku, viď? Podobné věty možná slýcháváte i vy, nebo dokonce věříte těmhle babským povídačkám. Odjakživa se mezi těhotnými ženami traduje domněnka, že kulaté bříško značí holčičku, špičaté zase chlapečka. A víte co? Není to pravda! Tvar vašeho bříška je totiž daný polohou miminka v děloze.

Špeky chrání miminko

Napsali jsme to sice trochu zostra, ale je to tak. Maminky, které nejsou během těhotenství úplně hubené, ale naopak mají na svém bříšku nějaký ten špíček, se vůbec nemusí stydět. Podle odborníků tolik nenáviděné špeky chrání miminko v bříšku. Tuk na maminčině břiše funguje jako ochrana před mini nárazy (když se méně pohyblivá maminka lehce udeří o hranu stolu) i jako tepelná izolace.

Pokleslé bříško ještě neznamená, že budete hned rodit

No teda, ty máš to bříško pěkně dole! To už budeš za chviličku rodit! I tohle je velmi často vyřčená věta, kterou možná i někdo z vašich blízkých vypustí z úst, když si všimne vašeho pokleslého bříška. Další babská povídačka tvrdí, že jakmile mezi bříško a prsa položíte dlaň, je porod doslova za dveřmi. Pravda je ale taková, že onen slavný okamžik může přijít i za několik týdnů: pokleslé bříško naznačuje, že se miminko připravuje k porodu a sestupuje pomalu do pánve. Nutno ale dodat, že to může být i měsíc před porodem.

 

 

Město pro děti