Vyrobte si jednoduché montessori pomůcky

6.10.2017

Každý rodič vidí ve svém dítěti malého génia. Už pár dní po porodu si v hlavě malujeme tu nejrůžovější budoucnost zalitou sluncem. Jak naše děti rostou, snažíme se jim pomáhat a rozvíjet jejich schopnosti. Skvělými pomůckami jsou hračky založené na technice Montessori. Ta zastává názor, že se děti mohou neustále zlepšovat, mají-li k tomu vhodné prostředí. A víte co? Pojďte si s námi vyrobit montessori pomůcky, s nimiž si společně s dětmi užijete spoustu zábavy.

Kreslení do mouky

Naučte děti písmena nebo tvary s obyčejnou moukou. Stačí krabička, do které nasypete menší množství mouky – stačí tolik, aby mouka zakryla dno. Na kartičky napište písmena nebo tvary a dítěti je ukazujte. Jeho úkolem bude prstem do mouky přesný tvar či písmeno napsat.

Přiřaď barvy

Barvičky můžete děti naučit poměrně snadno pomocí hry. Vezměte si karton, na který nalepte čistý papír. Vystřihněte z něho kolečko a to rozdělte na libovolný počet dílků. Každý dílek pak vybarvěte jinou barvou. Podle počtu dílků na kolečku vezměte stejný počet kolíčků a ty nabarvěte danými barvičkami. Úkolem dítěte bude připínat kolíčky do správného dílku na kolečku.

Poznávej písmena

Na karton nebo větší čtvrtku napište abecedu. Záleží jen na vás, zda písmenka půjdou za sebou, nebo je napíšete na přeskáčku. Poté vezměte víčka od pet lahví nebo pracích prostředků (záleží, kterých budete mít po ruce více) a napište na ně písmenka. Dítě pak vyzvěte, aby víčka s písmenky přiřazovalo na písmenka na kartonu nebo čtvrtce.

Skládej tvary

Budete potřebovat dřevěná dřívka od nanuků. Ta můžete buď postupně posbírat, nebo se dají koupit. Ideální bude, pokud se vám podaří sehnat dřívka různých velikostí. Připravte si několik kartiček z kartonu nebo tvrdé čtvrtky a na ty nakreslete různorodé tvary – takové, které se budou dát poskládat z dřevěných dřívek.

 

 

 

 

Město pro děti