Koupání v těhotenství aneb kam za letním osvěžením?

4.9.2017

Léto se sice chýlí ke konci, teplé dny nám ale často přichystá i měsíc září. Když venku pálí sluníčko, teploty se šplhají ke třiceti stupňům a vzduch je těžký, hledáme osvěžení, které by nám alespoň na chvíli zchladilo tělo. Když se chceme ochladit, logicky vyhledáme bazén, moře, rybník nebo cokoli jiného, kde je voda, která by nám poskytla osvěžení. Zatímco se ostatní vesele koupou a užívají si vodních radovánek, vy sedíte ve stínu a na třpytící se vodu jen smutně koukáte. Jste totiž těhotná a nevíte, jestli se vůbec můžete koupat.

Mohou se těhulky v létě koupat?

Těhotné ženy si během těhotenství musí mnohé věci odepřít – ať už to je alkohol, příliš pálivá jídla, mořské plody a mnoho dalšího. Jedním ze strašáků je i na první pohled nevinné letní koupání. I o tom si totiž spousta maminek myslí, že jim je odepřeno a ony tak musí trávit horké léto schované ve stínu, odkud mohou jen závistivě sledovat ostatní, jak se cákají ve vodě. Pravda je ale taková, že s trochou opatrnosti a s použitím selského rozumu se i těhulky můžou koupat!

Kde se koupat?

Když už jsme si ujasnili, že se těhotné maminky nemusí vodě v létě vyhýbat, určitě vás teď napadá další otázka: kde se koupat? Výběr místa, kde se budoucí maminka rozhodne smočit, je potřeba vybírat pečlivě. Teď už nemyslíte jen na své zdraví, ale i na zdraví vašeho nenarozeného miminka. Máte několik možností, které v létě lákají ke koupání: domácí bazén, veřejná koupaliště, rybníky, jezera, moře i řeky. Všechna tato místa v horkých měsících nabízí osvěžení. Otázkou je, kam mohou vkročit budoucí maminky?

Pozor na stojací vodu

Těhulky jsou nejvíce varovány před stojací vodou. Tam se totiž mohou vyskytovat bakterie, které by mohly vyvolat infekci. Pro koupání vybírejte místa, která jsou několikrát do měsíce kontrolována krajskou hygienickou stanicí. Pro budoucí maminky se nedoporučuje koupání v rybnících, kde by mohly být sinice a jiné potvory. Pokud se chcete chránit, kupte si v lékárně tampony napuštěné lékařskou vazelínou, která zajistí, že se do vašeho těla nic škodlivého nedostane.

Město pro děti