Když se nedaří otěhotnět – jak si pomoci k vytouženému miminku?

13.4.2017

Máte za sebou již několikáté kolečko dělání si ovulačních i těhotenských testů – jenže i tentokrát se na vás z těhu testu vytoužená druhá čárka nesměje. Tolik byste si přála miminko, ale příroda vám v tomto ohledu zrovna nehraje do karet. Jestliže se vám nedaří otěhotnět a víte, že jste s partnerem oba v pořádku, můžete si k miminku trochu dopomoci. Jak? Třeba tak, že vyzkoušíte některý z našich tipů!

Nestresujte se. Vůbec!

Věděli jste, že pokud se stresujete, vyplavují se do vašeho těla stresové hormony a ty ovlivňují vaše tělesné pochody? Možná si říkáte, že to s otěhotněním přece nemá nic společného – jenže má. A hodně! Stresové hormony mohou zapříčinit, že nebudete mít ovulaci ani menstruaci, kromě toho ovlivňují i pohyblivost vejcovodů. Pokud chcete konečně otěhotnět, přestaňte se stresovat.

Ujasněte si, zda miminko opravdu chcete

Stejně jako stres má i psychika hodně velký vliv na to, jak vaše tělo funguje. Mnoho žen si to sice neuvědomuje, ale podvědomě svému těhotenství brání. Nejsou třeba psychicky srovnané s tím, jak moc se jejich život příchodem miminka změní nebo mají strach, že to nezvládnou. Proto si nejdříve udělejte pořádek v hlavě a ujasněte si, zda je miminko přesně to, po čem teď nejvíce toužíte.

 Mějte při sexu orgasmus

Mít nechráněný sex je jedna věc. Pokud chcete podpořit cestu spermií k vajíčku, neochuzujte sama sebe o orgasmus. Úplně nejlepší bude, pokud vyvrcholení dosáhnete společně s vaším partnerem. Stahy pochvy a dělohy při orgasmu podpoří nasátí spermií do děložního hrdla a k vajíčku.

 Nohy pěkně nahoru!

Určitě i vy znáte tuhle babskou radu – po sexu dejte nožky alespoň na 20 minut nahoru. Udělejte svíčku nebo si podložte zadeček, spermie tak lépe doputují tam, kam mají. Na jednu stranu je to logické – pokud po sexu vstanete, většina ejakulátu z vás díky působící gravitaci vyteče.

Vsaďte na bylinky

Otěhotnění mohou pomoci i bylinky – především pak známá kontryhel. Ta podporuje ženské orgány a zvláště dělohu. Špatnou volbou není ani meduňka, která pomáhá stimulovat dělohu. Mezi další bylinky patří heřmánek či šalvěj.

Město pro děti