Cvičení proti nastřihnutí hráze i snazší porod

15.7.2017

Tak už to máte skoro za pár, co? Vaše těhotenství se pomalu, ale jistě blíží ke konci, vy balíte tašku do porodnice, chystáte pokojíček pro miminko a prostřednictvím článků v časopisech nebo na internetu – což je v dnešní době častější, co si budeme povídat – čerpáte poslední důležité informace týkající se porodu. Jenže čím blíže jste k termínu, tím více jste nervózní. A taky máte strach, zvláště pokud jste prvorodička a rodit budete úplně poprvé ve svém životě.

Jak moc to bolí?!

Pokud nevíme, do čeho jdeme, logicky z toho máme strach. Tím samozřejmě nechceme říci, že zkušené ženy strach z porodu nemají – jasně, že mají, protože každý porod je jiný. Možná si i vy lámete hlavu nad otázkou, jak moc to asi bude bolet. Třeba přemýšlíte i nad tím, zda ve vašem případě bude nutný nástřih, který – opravdu bolí, nelžeme si – není nic příjemného a pojí se k němu i dlouhé hojení ran. A my vám teď něco řekneme:

Díky vaginálnímu cvičení můžete předejít nastřihnutí i natržení a k tomu všemu si porod usnadnit!

Jak na to?

Určitě jsme teď získali vaši pozornost. A bodejť by ne! Kdo by odolal příležitosti ulevit si od bolesti, viďte? Vaginální cvičení je něco, nad čím by naše babičky asi jen nevěřícně kroutily hlavou, vám to ale může v mnoha ohledech pomoci. Tak si pojďme společně říci, jak na to!

·         Vaginální balonky

Ke cvičení se nejčastěji používají speciální vaginální balonky, které se vloží do poševního otvoru a následně se ručně nafukují. Tím simulují tlak hlavičky na hráz a maminky se jej snaží vytlačit. Tím nejen zvyšují elasticitu tkáně, ale zároveň i trénují tlačení, které jim může pomoci k urychlení druhé fáze porodní. Cvičení s těmito balonky se doporučuje o ukončeného 36. týdne.

·         Masáž hráze

Dalším způsobem, díky kterému můžete předejít nastřižení – nutno dodat, že se i v dnešní době používá až příliš často a mnohdy dokonce v případech, kdy to ani nutné – je masáž hráze. Tu je dobré provádět od 34. týdne těhotenství, některé maminky tuto masáž k masáži využívají pomoci tatínků. Cílem masáže je to samé, jako u výše zmíněných vaginálních balonků – tedy procvičit tkáň, zvýšit pružnost a elasticitu hráze.

 

 

 

Město pro děti