Čeká vás umělé oplodnění? Víme, jak se co nejlépe připravit!

17.4.2017

Ne vždy se podaří počít dítě přirozenou cestou. Můžete se snažit sebevíc, zkoušet všechny možné rady včetně těch babských, ale vytoužené miminko se svým partnerem zkrátka nezplodíte. Příroda nás i v tomhle ohledu neustále utvrzuje v tom, že má nad námi neskutečnou moc. Pokud se vám nedaří otěhotnět a ztratila jste veškeré naděje, je tu řešení v podobě umělého oplodnění.

Umělé oplodnění je náročné psychicky i fyzicky

 

Někdo si možná myslí, že je umělé oplodnění ve své podstatě jednoduché – zkrátka jen přijdete na kliniku a doktor vše zařídí. Ve skutečnosti to tak jednoduché není. Umělé oplodnění představuje obrovskou zátěž – a to jak fyzickou, tak i psychickou. Pokud se na něho chystáte, měli byste se patřičně připravit a zvýšit tak své šance, že vše dopadne tak, jak si přejete.

·         Dopřejte si klid

 

Před zákrokem je nejlepší dopřát si maximální klid. Kdo může, ten by měl odjet na dovolenou, vypnout mozek a nechat starosti doma. Odpočinete si a tělo připravíte na něco nového a tolik důležitého. Pokud na dovolenou nemůžete, snažte se co možná nejvíce odpočívat a hodně spát.

·         Dbejte na kvalitní a vyváženou stravu

 

Bohatá, pestrá a především vyvážená strava se doporučuje i ženám, které se snaží otěhotnět přirozenou cestou. Váš jídelníček by měl před plánovaným zákrokem obsahovat hodně vlákniny. Zároveň je dobré omezit cukry a chemicky upravované potraviny.

·         Myslete na fyzičku

 

Být v dobré kondici určitě není na škodu. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, ale dát si 3x do týdne procházku nic nezkazí. Ideální volbou může být i jóga, při které uvolníte tělo i mysl.

·         Neopomínejte doplňky stravy

 

Pro snadnější početí se doporučuje konzumovat kyselinu listovou. Tu můžete užívat buď samostatně, nebo jako součást speciálních doplňků stravy.

 

 

Město pro děti