Kroužek hry na klávesy

19.4.2017

Umět hrát na hudební nástroj vůbec není k zahození. Mezi nejoblíbenější nástroje už dávno nepatří pouze kytara – do podvědomí stále většího počtu dětí se dostává moderní nástroj v podobě kláves. Schopnost ladně prsty klouzat po jednotlivých klávesách je lahoda nejen pro oko, ale i pro ucho.

Přihlaste dítě do kroužku, ve kterém se naučí na klávesy hrát

 

Pokud vaše dítko projevilo zájem o hru na nějaký hudební nástroj, zkuste mu navrhnout hru právě na klávesy. Je to modernější způsob hry na klavír a díky digitálnímu provedení tohoto nástroje je učení na něj pro děti zajímavé.

Co se dítko v kroužku naučí?

 

Je úplně jedno, zda dítě má či nemá nějaké zkušenosti s hrou na klávesy. Existují kroužky jak pro úplně začátečníky, tak i pro pokročilé. Při výběru proto zvažte schopnosti a dovednosti vašeho dítěte. V kroužku pro začátečníky se děti nejdříve seznámí s nástrojem jako takovým. Osvojí si základní hudební znalosti, bez kterých by se při hře na klávesy neobešly – akordy a noty. U tohoto nástroje je velmi důležitý i správný způsob sezení a především pak prstoklad – způsob, kterým se prsty pohybují po jednotlivých klávesách. Ze začátku se děti učí jednoduché písničky, poté přistupují k těm složitějším a náročnějším.

 

Ve většině hudebních kroužků je školní rok zakončen vystoupením určeném pro rodiče a příbuzné dětí. Ty tam předvedou své nabité zkušenosti, dovednosti a znalosti.

 

Město pro děti