Jak si poradit, když nemáte hlídání?

21.4.2017

Také tajně závidíte všem těm šťastným rodinám, kde babičky fungují na maximum, a rodiče tak mají dostatek volného času pro sebe a na plnění pracovních povinností? Ano? A ani se s tím netajíte? Jak my vám rozumíme! Jsme tedy na jedné lodi, a jako takoví jsme pro vás připravili dnešní článek s tipy, jak si poradit či spíše, čím se řídit, když hlídání dětí potřebujete pravidelně nebo třeba jen nárazově ve výjimečných chvílích.

Důvěra na prvním místě

Svěřit někomu své dítko, svůj poklad a nejdůležitější bytost vašeho života, to není jen tak. Pokud se vám poštěstí narazit na doporučenou paní na hlídání, pak máte z části vyhráno. Z části proto, že paní na hlídání, tedy obvykle babička či příbuzná někoho z vašich známých, nemusí mít čas vždy, když budete zrovna vy potřebovat, ale určitě je prima mít někoho takového v záloze. Další možností jsou pak profesionálové. Zde doporučujeme dát na reference spokojených klientů, kteří službu hlídání dětí využili před vámi.

Hlídání na zkoušku

I když jsou reference rozhodně dobrým a důležitým vodítkem, osobní setkání je také velice důležité. Paní na hlídání musí sednout vám i vašemu dítěti, a to poznáte relativně rychle. Zjistili jsme, že některé agentury dokonce nabízejí možnost hlídání dětí zdarma. Jedná se o zkušební hlídání, na základě kterého se pak rozhodnete o dalším využívání pravidelného hlídání. Tato služba se nám jeví jako velice férová ke klientům, hlídání dětí od agentury Slunečnice tuto možnost nabízí.

A co školka nebo herna?

Vzhledem k tomu, že adaptace dítěte v předškolním zařízení může být dosti zdlouhavý proces, je lepší k nárazovému nebo i pravidelnému, ale třeba ne tak častému hlídání dětí využívat právě chůvy. Chůvy dokáží dítěti zajistit individuální program a věnují se plně jen jemu, v předškolních zařízeních a hernách je na několik dětí jeden vychovatel, a to nemusí vyhovovat citlivějším dětským povahám ani velmi malým dětem do dvou let věku.

Město pro děti