2+1 rada jak rozjet kojení

9.7.2017

Kojení je naprosto přirozená věc. Podle některých dokonce ta nejpřirozenější. Pravdou je, že k mateřství neodmyslitelně patří a maminky by jej neměly vědomě podceňovat. Stejně tak je pravda, že zatímco některé maminky mají tolik mléka, že by mohly s přehledem nakojit celý kojenecký ústav a ještě by jim zbylo, jiné maminky musí doslova bojovat i o pár kapek. Za příčinami, proč kojení není takové, jaké jste si možná představovali, může být celá řada důvodů. My se ale v dnešním článku nechceme pídit po tom, proč to nejde – naopak vám poradíme, co můžete udělat pro to, aby to šlo.

Nejste první ani poslední, tak hlavu vzhůru!

Jestliže si zoufáte, že máte málo mateřského mléka a kojení vám prostě nejde jako po másle, nevěšte hlavu – takových žen před vámi bylo a ještě bude! Do dnešního článku jsme pro vás ukryli 3 rady jak rozjet kojení. Pomohlo to spoustě maminek před vámi, tak to jistě pomůže i vám!

Přikládejte, přikládejte, přikládejte

Hned na začátek nejúčinnější radu: přikládejte, co nejčastěji to půjde! Čím častěji budete miminko k prsům přikládat, a dítě bude sát, tím více mléka se vám bude tvořit. Podle odborníků je nejlepší kojit co nejvíce v noci, proto pokud chcete rozjet kojení, nedělejte v noci moc dlouhé pauzy. Kojte klidně co každé dvě hodiny, zkrátka jak si miminko řekne. Zapomeňte na předsudky a povídačky, vy jste máma, tak poslouchejte svůj instinkt. Pokud miminko nebude chtít, odsávejte -odstávat můžete právě v noci, kdy nebudete chtít mimčo zbytečně budit.

Pijte, pijte, pijte

Další osvědčená rada se úzce vážena dodržování pitného režimu. Ono je to logické, pokud chcete, aby vaše tělo produkovalo dostatek mléka, musíte mu dát dostatek zásob, aby ho vůbec mělo z čeho vyrábět. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl, že? Spolehnout se můžete na čistou vodu, speciální kojenecké čaje, někdo si nemůže vynachválit vitakávu. Pijte to, co vám nejvíce chutná, vyhněte se však perlivým vodám, ochuceným minerálkám a ovocným džusům.

Spěte, spěte, spěte

S kojením jde v ruku v ruce i spánek. Ať si každý říká, co chce. Budete se tomu možná divit, ale i nedostatek spánku a s ním spojená únava může být jedním z důvodů, proč se vám kojení nedaří tak, jak byste si přáli. Stejně tak se snažte vyhnout stresu, který rovněž kojení a laktaci moc nepřispívá.

 

 

Město pro děti