Home » Kroužky » V rytmu tance a hudby, aneb představme si taneční kroužek!

V rytmu tance a hudby, aneb představme si taneční kroužek!

9.11.2016

Říká se, že k pohybu musíte mít ty správné vlohy. Spousta dětí ale tancování miluje bez ohledu na to, zda jim byly taneční vlohy naděleny do vínku či nikoli – dává jim totiž příležitost popustit uzdu své fantazii, vypnout hlavu a zapojit tělo. Není se proto čemu divit, že je o taneční kroužky takový zájem a to jak z řad dívek, tak i z řad chlapců!

O co jde v tanečním kroužku?

tanecni-krouzek-telo-clankuPokud rodiče přemýšlí, do jakého kroužku své dítko přihlásí, pak je mimo jiné zajímá především obsah takového kroužku. Uvažujete-li o tanečním kroužku, pak si určitě říkáte, o co v něm jde. Rozhodně to nelze shrnout pouze jedním slovem: tanec. Ačkoli je pravda, že středobodem této aktivity je pohyb a tanec, jde zde o mnohem více!

• rozvíjení pohybových schopností
  • rozvíjení tanečních dovedností
  • rozvíjení citu k hudbě a muzikálnosti
  • důraz je kladen na ladnost pohybu
  • myšleno je i na správné držení těla a to i během tance

Je potřeba speciální vybavení?

Jednou z výhod tohoto kroužku je nenáročnost na pomůcky a vybavení potřebné k jeho provozování. Děti si víceméně vystačí s pohodlným oblečením a sportovní obuví. V případě vystoupení jsou zpravidla potřebné kostýmy – v některých kroužcích jsou kostýmy hrazeny z peněz, které rodiče platí za kroužek, v jiných kroužcích si kostýmy dítka shání na vlastní náklady.

Druhy tanečních kroužků

Pokud uvažujete o tanečním kroužku, pak byste měli vědět, že jich existuje hned několik. A teď nemáme na mysli, že se v každém městě nachází minimálně jedno taneční zařízení – chceme upozornit na to, že jsou kroužky různorodě zaměřené. Do tanečních kroužků se řadí:

• balet
  • klasické tance
  • moderní tance
  • street dance
  • break dance
  • latinskoamerické tance
  • standardní tance
  • společenské tance
  • skupinové tance
  • jump style

V jakých městech jsou taneční kroužky?

Taneční kroužky jsou natolik oblíbené, že se minimálně jeden kroužek nachází snad v každém městě. Stačí se porozhlédnout na internetu, kde se dají najít všechny potřebné informace.

Město pro děti

Marie KaView all posts