Minecraft oslavil výročí 10 let ve velkém stylu

5.8.2019

Oblíbená videohra, kterou si užívají malí i velcí, oslavila životní jubileum. Aby také ne: za deset let existence se prodalo více jak 176 kopií Minecraftu! Originální hra ve světě složeném z kostiček pronikla do všech možných zákoutí i mimo svět počítačů a herních konzolí. Minecraft najdete v mnoha podobách v prodejnách s hračkami – různé figurky, sady stavebnice Lego… ale můžete si třeba koupit balónky s tematikou této hry, nebo dokonce oblečení. Je toho opravdu mnoho, a protože popularita neklesá, je jisté, že se s Minecraftem budeme setkávat i nadále.

Majitelé hry Minecraft mohou výročí 10 let oslavit stažením speciální mapy, která nabídne průřez celou dekádou. Jedná se o zábavní park, kde si pěknou interaktivní formou můžete připomenout historii hry. A že byla skutečně bohatá – jedna z prvních verzí Minecraftu toho zase tolik nenabízela – mohli jste prozkoumávat okolí, těžit materiály a hlavně budovat. Ale například nebylo možné tzv. craftit, tedy vyrábět nové předměty a mnoho dalšího. Postupem doby se z Minecraftu stal velký kolos, ve kterém si můžete s trochou snahy postavit takřka, co vás napadne. Nejde jen o kopie reálných staveb, ale objevily se speciality jako funkční počítač (ano, jednoduchý model, ale skutečně funkční).

Oslavte výročí s mapou zdarma

Mapu 10th Anniversary si mohou jednoduše stáhnout majitelé hry Minecraft ve verzi Bedrock (verze hry Windows 10, Xbox One, iOS, Android a Nintendo Switch) a samozřejmě i na klasickou Java verzi. Obě varianty si můžete stáhnout na oficiální stránce Minecraftu. Výroční mega-mapu má na svědomí studio Blockworks. Prohlídka začíná v důlním vozíčku a postupně vás proveze před jednotlivými výjevy z historie Minecraftu. Mapa je ke stažení zcela zdarma.

Video: oficiální trailer k 10 výročí Minecraftu

<iframe width=“640″ height=“360″ src=“https://www.youtube.com/embed/LcpNl9SOzrs“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

Hrajte Minecraft zdarma v prohlížeči

Podobně jako u výroční mapy, můžete si zdarma zavzpomínat na jednu z původních verzí  Minecraftu prostřednictvím prohlížeče. Společnost Microsoft zveřejnila verzi určenou pro web browser, v níž si můžete užít původní zážitek, navíc okořeněný o možnost hrát spolu s dalšími kamarády, které ke své hře jednoduše přizvete posláním odkazu.

Vlastnosti Minecraftu pro internetový prohlížeč

  • hrajete v browseru
  • nenáročná na výkon PC
  • lze hrát až s 9 lidmi dohromady
  • hraje se v creative módu
  • nejsou zde monstra

Minecraft budoucnost

Společnost Microsoft neustále rozvíjí svět Minecraftu a hledá další cesty, kudy by se hra mohla ubírat. Jedním z dalších projektů je nově oznámený Minecraft Earth. Mělo by se jednat o augmentovanou (tzv. rozšířenou) realitu pro mobilní zařízení. V praxi by to mělo být tak, že na displeji mobilu se bude díky kameře fotoaparátu mixovat reálné okolí, ve kterém budou vložené umělé prvky právě ze hry. Uvidíme, jak se celý koncept vybarví a jak to celé ve skutečnosti bude fungovat. Zatím je jisté, že Microsoft do hry nebude přidávat tolik očerňované loot boxy.

A co bude následovat? Je dost možné, že se tvůrci budou chtít prosadit i ve světě e-sportů. V současnosti hýbou světem kompetitivní strategie či akční hry. Velké turnaje mají návštěvnost v desítkách tisíc a to nepočítáme další miliony u televizních/počítačových obrazovek při sledování živých přenosů. V takových turnajích se hraje o velké peníze a na podobné částky si mohou přijít i samotní diváci. Stačí, když budou vědět, jaká pravidla dodržovat při sázení na e-sporty. A pokud to nevíte, pak se můžete obrátit na Bet-Arena.cz, kde se od odborníků a aktivních členů sázkařské komunity dozvíte vše potřebné.

Minecraft už bez svého otce zakladatele

Hru Minecraft původně vytvořil švédský programátor Markus „Notch“ Persson. V roce 2014 od něj celou společnost Mojang a práva na značku odkoupila firma Microsoft. Za transakci obdržel Persson 2,3 miliardy dolarů. Na 10. výročí oslavy hry Minecraft už jej kvůli kontroverzním výrokům z Microsoftu nepozvali a jeho jméno zmizelo z nových verzí hry…

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Město pro děti