Vybavte své dítě na vodní sporty

18.10.2019

Pokud jste pro své děti vybrali vodní sporty jako vhodnou aktivitu, budete je muset i patřičně obléci. Než ale začnete nakupovat drahé oblečení, které je pro dané sporty jako je paddleboarding, kiteboarding nebo wakeboarding vhodné, vyzkoušejte si, zda bude vaše děti tento sport bavit.

V České republice jsou tyto sporty již dost populární, takže se s nimi můžete setkat skoro u každého velkého jezera nebo přehrady – Lipno, Vranovská přehrada, Máchovo jezero apod. Kromě základní výbavy jako jsou pádla a a prkna, budete také potřebovat vhodné oblečení.

Základní výbava na vodní sporty

Oblečení

Jistě vás jako první napadne, že dětem obléknete plavky. Jistě je to také možnost, ale pokud se sportu budou věnovat aktivněji, volte raději vhodnější oblečení nebo alespoň vrstvu ještě navíc.

  • Trička a kalhoty z lycry – oblečení vyrobené z lycry jsou velice populární. Jednak se jedná o materiál, který rychle schne, pokud přijdete do kontaktu s vodou, ale také chrání jeho nositele před vystavením UV záření. Velikost rukávu nebo nohavic se pak volí podle aktuálních meteorologických podmínek. Ceny se většinou pohybují od 500 – 1.000 Kč, záleží na konkrétním prodejci.
  • Dětský neopren – dětem můžete také koupit neopren. U správného neoprenu je důležité, jak moc je silný, aby se děti mohly správně pohybovat a zároveň jim nebyla zima. Na léto se tak doporučuje kolem 4 mm a na zimu 5–6 mm. Nikdy ale nekupujte dětský neopren bez vyzkoušení, musí totiž přesně sedět na tělo. Ceny jsou taktéž odlišné, ale mohou se vyšplhat až na 2.000 Kč.
  • Neoprenové boty – je důležité myslet také na nohy. Na trhu jsou různé druhy neoprenových bot nebo ponožek. Jsou tak užitečné při nevhodném počasí, kdy je hladina vody opravdu studená a nikdo by v ní dlouho nevydržel. Děti je také využijí, pokud se jejich sport odehrává blízko skal, kde mohou být ostré části, o které by se mohly pořezat.
  • Neoprenové rukavice – na chladnější počasí je také dobré využít rukavice z neoprenu. Ty jsou stejně jako neopren vyrobené podle tloušťky, takže dětem krásně sednou na ruce a budou s nimi pohybovat stejně dobře jako kdyby rukavice neměly.
  • Dětské pončo – pokud nejsou děti zrovna ve vodě, dejte jim pončo. Děti se tak po vystoupení z vody zahřejí a neprofouknou. Pončo, na rozdíl od ostatního vybavení, můžete nakupovat i v e-shopu, protože velikost krásně odhadnete. Při nakupování mějte požadavek, aby dětské pončo mělo kapuci. Výhodou je snadné oblékání a velikosti se dělají i pro dospělé, takže se nemusíte bát, že na vaše dítko se velikost nevyrábí.

Ostatní vybavení

  • Ochranná vesta – ochranná vesta bývá obzvláště důležitá pro děti. Ochrání tělo před prudkým nárazem vlny nebo při pádu.
  • Přilba nebo pokrývka hlavy – nezbytnou nutností je také ochrana hlavy. Máte-li malé děti nebo začátečníky, potom se nebojte dát jim helmu. Jistě se za to nemusí stydět. V opačném případě jim dejte alespoň kšiltovku, aby se chránily před sluníčkem.

Autor: Mysticstore.cz – vybavení pro adrenalinové vodní sporty

Město pro děti