Kurzy plavání kojenců v Praze 6

29.4.2019

Máte doma batolete a pomalu se začínáte porozhlížet po pravidelné volnočasové aktivitě? Přihlaste se do plavání kojenců Praha 6.

Proč začít s kurzem plavání kojenců?

Tento kurz www.cordeus.cz/sluzby/denni-lazne/plavani-s-detmi-2/kurzy-plavani-miminek/ je vhodný pro děti od půl roku do tří let. Plavání kojenců probíhá v moderně zařízeném prostředí v Centru trvalého zdraví Cordeus. Bazén je útulný a podléhá přísným hygienickým normám pro plavání malých dětí. Kurzy plavání jsou vedeny zkušenými lektorkami. Tuto volnočasovou aktivity si zamilují, jak samotné děti, tak jejich rodiče. Kurzy probíhají hravou formou, součástí jsou nejen hry, ale rovněž říkánky a písničky. Děti milují plavání také pro to, že se mohou s rodiči pod vodou mazlit. Dítě se během kurzu plavání vrací do období, kdy ještě bylo u maminky v bříšku. Během kurzu plavání dochází k prohlubování pevného vztahu mezi dětmi a rodiči. Odnesou si z plavání pocit důvěry i respektu.

Co se děti mohou naučit v kurzu plavání?

Plavání kojenců v Centru trvalého zdraví Cordeus nabízí možnost, jak si již v raném věku osvojit základní plavecké dovednosti. Naučí se splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat a s úsměvem na rtech se potápět. Samozřejmostí je také orientace pod vodou. Plavání v takto útlém věku přináší mnohé výhody. Především k nim náleží fyzické otužování organismu, neboť bylo vědecky dokázáno, že tyto děti jsou zdravější a otužilejší. Plavání u dětí rozvíjí rovnováhu, koordinaci pohybů i orientační schopnosti. Je pro něj dobrým vstupem do kolektivu a podporuje jeho psychomotorický vývoj. Plavání kojenců je vhodné, jak pro zdravé, tak handicapové děti.

Město pro děti