Netradiční banánové smoothies – to nejlepší pro vaše osvěžení, zdraví i mlsný jazíček

22.5.2018

Smoothies jsou čím dál populárnější mezi všemi, kteří dbají na pravidelné stravování a drží si štíhlou linii. A není divu. Příprava je totiž snadná a neuvěřitelně rychlá. Je však pravdou, že smoothies se člověk může časem „přejíst“. Čím si je ozvláštnit? Nechte se inspirovat recepty na netradiční banánové smoothies!

Proč zrovna banán?

Banán je levná a dostupná potravina. Navíc obsahuje mnoho prospěšných látek a do smoothies se hodí skvěle. Banán má v sobě tři přírodní cukry – glukózu, fruktózu a sachrózu, díky čemuž poskytne velké množství energie hned po ránu. Také skvěle zahání depresi, a to díky obsahu proteinu tryptofanu. Velké množství železa dělá z banánu bojovníka proti chudokrevnosti. Banány jsou také plné draslíku, dokáží tak regulovat krevní tlak a minimalizovat vznik mozkových příhod. Velký obsah vlákniny je příznivý pro trávicí systém a pozitivně ovlivňuje činnost střev.

Dopřejte si proto banán alespoň jednou denně!

Banán ve smoothie

Možná i vy si každý den dopřáváte smoothie na snídani či svačinu a už nevíte, jakou kombinaci ovoce vytvořit, aby jste si jídlo ozvláštnili. Nechte se inspirovat recepty na smoothie s banánem.

Skořicové smoothie

2 jablka

2 banány

250ml mandlového mléka

hrst vlaškých ořechů

skořice

 

Vanilkové smoothie

1 hrnek jahod

2 banány

1 bílý jogurt

vanilkový lusk

 

Tiramisu smoothie

2 banány

1 mascarpone

100ml mandlového mléka

50ml kávy

rum nebo rumové aroma

kakao

 

Smoothie mixér

Asi nejdůležitější je kvalitní mixér, který zvládne smoothie připravit. Takovým je i mixér Orava RM-2000, který má velmi výkonný 2000 W motor a ostrý nerezový nůž se šesti čepelemi. Díky tomu rozmixuje jakékoliv potraviny a připraví z nich nejenom lahodné smoothie, ale také polévky, dezerty, omáčky a mnoho dalších. Velkou výhodou je velká dvoulitrová nádoba z odolného materiálu, do které se vejde velké množství čehokoliv, co budete připravovat.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

Město pro děti