Proč dítko přihlásit do kurzu plavání

22.5.2018

Co když se třeba utopí? Nebo se bude bát? Co když se něco stane? Tyhle a celá řada dalších otázek se možná i vám začne honit hlavou ve chvíli, kdy dítko donese domů papír s přihláškou do kurzu plavání. Každý rodič se o své dítě přirozeně bojí a vidina bazénu plného vody může být docela stresující. Dokážeme pochopit, že z toho možná máte obavy a neustále se snažíte porovnávat pro a proti. Pokud váháte, jestli je přihlášení dítěte do kurzu plavání dobrý nápad, náš dnešní článek vám s rozhodováním určitě pomůže!

Dítě si vytvoří kladný vztah k vodě

Ne všechny děti milují vodu. Nejčastěji se jejímu styku brání ta dítka, která ani jako malá neměla příležitost si na vodu pořádně zvyknout. Možná je to případ i vaší ratolesti, se kterou jste v raném věku nechodili plavat a teď vidíte, že se dítě vody bojí. To je dobrý důvod k tomu, proč jej přihlásit do kurzu plavání, díky kterému si určitě vytvoří pozitivní vztah k vodě. Znáte přece to pořekadlo: co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Nemusíte se bát

Sužují vás obavy, že se vašemu dítěti na plaveckém kurzu něco stane? Dovolíme si vás uklidnit, že se nemáte čeho bát. Kurzy plavání probíhají vždy pod dozorem zkušeného instruktora, kterému je navíc po ruce i plavčík – a ten po celou dobu trvání kurzu situaci hlídá a má ji dokonale pod kontrolou. Obavy proto určitě nejsou na místě.

Se školkou nebo samostatně?

Možná se teď rozhodujete, zda je lepší využít možnosti plaveckého kurzu, který nabízí mateřská školka, nebo jestli je rozumnější vsadit na soukromý plavecký oddíl. Hodně záleží na tom, jestli dítko přihlašujete do kurzu proto, aby si zvyklo na vodu a naučilo se plavat, nebo jestli z něho chcete mít druhého Michaela Phelpse. Pokud víte, že vám jde pouze o to, aby se dítě přestalo bát vody a naučilo se plavat, postačí mu klasický kurz, který může absolvovat společně s kamarády ze školky.

 

Město pro děti