Rehabilitace pod odborným vedením

20.2.2018

Jakmile člověk cítí, že potřebuje odbornou pomoc v oblasti pohybového aparátu, tak je určitě dobré se obrátit na takového odborníka, který za to skutečně maximálně stojí a který nám dokáže pomoci bez sebemenších zádrhelů. Odbornicí v rehabilitaci Praha 9 je také Mgr. Alice Hamáčková, která se touto problematikou zabývá již celou řadu let. Má hezké motto: Není důležité, co dělám, ale jak a proč to dělám. V roce 1997 začala propagovat a aplikovat techniku Redcord, která se zabývá i systematickým vzděláváním terapeutů, trenérů, ale i lékařů. V roce 2000 došlo i k tomu, že byl tento sytém aplikován do metody Neurac.

Vzdělávací aktivity

Od roku 2002 vyučuje Mgr. Alice Hamáčková Redcord jako výukový program. Každý rok absolvuje tento kurz cca 250 účastníků, kteří se chtějí i nadále vzdělávat. Kromě toho, že sama kurz vede a aplikuje, tak své vědomosti o rehabilitaci Praha 9 předává zájemcům u na vysokých školách v Praze a v Olomouci. Svým posluchačům poskytuje kompletní informace o tom, co je to Neurac, Redcord a Redpointclinic, aby měli přehled a případně mohli ve zmíněném zařízení také absolvovat budoucí praxe.

A co je to vlastně Redcord?

Určitě všichni chceme přesně vědět, co přesně Redcord znamená. Dá se říci, že Redcord využívá prvky fitness, sportovního výkonu, ale nezapomíná u toho na zdravotní péči, tím pádem spadá do fyzioterapie Praha 9. Určitě jeho velkým plusem je to, že všechny tři kategorie jsou maximálně vyrovnané, takže si zde každý najde to svoje, jak dítě, tak dospělý, tak sportovec. Vše je založeno na to, že vlastní tělesná hmotnost při tomto cvičení klade odpor, takže člověk si vše koriguje a ovlivňuje sám. Díky vědeckému poznání došlo k tomu, že pokud člověk cvičí a provádí rehabilitace se svou vlastní vahou, která je jemu přirozená, má cvičení a rehabilitace Praha 9 ihned znatelné výsledky.

Město pro děti