Jak porod změní vaše tělo?

26.10.2017

Porod je jedním z nejkrásnějších okamžiků v životě ženy. Ačkoli je po fyzické stránce hodně vyčerpávající, po stránce psychické se jedná o neuvěřitelný zážitek. Porození miminka zpravidla předchází několik hodin bolestí, které ale bohatě vykompenzuje první okamžik, kdy uvidíte svého drobečka. Po porodu se můžete těšit nejen na nový život, ve kterém bude o jeden uzlíček štěstí navíc, ale i na změny týkající se vašeho těla.

Nikdo vám to neřekne, ale…

Vaše tělo se může po porodu změnit. A to hodně. Opomeneme-li skutečnost, že sice shodíte bříško, ale povolená kůže vám ještě nějaký čas zůstane, můžete očekávat i další změny. Jaké? O tom si můžete přečíst v dnešním článku!

·         Boky jako Venuše

Určitě víte, že symbolem ženské krásy byla a stále je považována Věstonická Venuše. Nepochybujeme o tom, že víte, jak tahle soška vypadá. Jejím nejtypičtějším znakem jsou bezesporu silné a hodně výrazné boky. A víte co? I vy se jich po porodu můžete dočkat! Je to dáno tím, že se vám při porodu zvětší pánev, a i když už bude po všem, nedokáže se vrátit do původního stavu. Tak to bohužel je a ženské tělo tak funguje.

·         Větší noha

Během těhotenství se vám vlivem hormonů a přibývání na váze zvětší nohy. Otékání představuje jeden z nejčastějších projevů těhotenství, stejně jako nevolnost nebo chutě. Viníkem je v tomto případě relaxin, který způsobuje rozvolnění vazů v těle. Jeho největším úkolem je připravit na porod pánev, ale jeho působení se nevyhnou ani další části těla – takže třeba i chodidla. Může se stát, že se vám zvětší klenba a vy si tak budete muset pořídit větší velikost bot.

·         Prsa velká a pak malá

Zvětšení prsou vlivem vzniku mateřského mléka je známý fakt, se kterým budoucí maminky počítají. A ty, jejichž poprsí nebylo před porodem kdovíjak velké, se dokonce těší, že konečně budou mít pořádná prsa. I když jen na chvíli. Prsa se vám skutečně zvětší, ale jen do doby, než přestanete kojit. A dokonce je dokázáno, že jakmile dokojíte, vaše prsa se zmenší ještě o něco více, nežli jakou velikost měla před porodem.

Město pro děti