Podzimní tvoření s listy

28.10.2017

Hurá, podzim je tady! Přesně tohle si možná říkají i vaše děti. Zatímco my dospělí za podzimem vidíme především citelné ochlazení a časté plískanice, pro děti je to období plné barev, spadaného listí a kaštanů, které je taková radost sbírat. Přemýšlíte-li, jak si s dětmi zpestřit odpoledne a zapojit do toho špetku podzimní nálady, pak pro vás máme pár skvělých tipů!

Tvoříme s listy

Jestli je pro podzimní čas něco skutečně typické, pak je to spadané listí. Stromy kolem nás se jich zbavují již několik dní a připravují se tak na zimu. Hromady listí všude kolem jsou úžasnou inspirací pro listové podzimní tvoření. Tak se nechte inspirovat a společně s dětmi si vytvořte úžasné dekorace.

·         Zvířátka

Vydejte se s dětmi do přírody a nasbírejte různé druhy listů. Doma si pak vezměte čistý papír nebo třeba čtvrtku a z listů tvoře zvířátka. Záleží jen na vás, zda se zvířátko bude celé skládat z listů, nebo jestli bude mít listové jen tělíčko a zbytek mu s dětmi dokreslíte. Listy na papír lepte s pomocí tekutého lepidla – lepidlo v tubě nedoporučujeme, mohlo by při nanášení lístek potrhat.

·         Obtisky

Snad každé dítko má rádo razítka. A jelikož v tomto případě to budou razítka netradiční, určitě je touhle aktivitou zaujmete. Opět budete potřebovat listy a opět platí, že čím různorodější budou, tím lépe. Připravte si papír nebo čtvrtku a temperové barvy se štětci. Listy poté natřete vámi vybranou barvou a obtiskněte na papír. Uvidíte, že to děti bude bavit.

·         Svícen

Máte doma nevyužité sklenice – třeba od okurek? V tom případě si z nich vyrobte svícen. Na čistou sklenici s pomocí oboustranné pásky připevněte lístek. Poté celou sklenici nabarvěte barvou – může být třeba bílá, žlutá, hnědá, červená. Jakmile barva zaschne, opatrně lístek odstraňte – a originální svícen je na světě.

 

Město pro děti