Malé děti – velká překvapení! Aneb čím vás mohou miminka zaskočit?

16.1.2017

Mít dítě je ten nejúžasnější dar na světě. Určitě nám ale dáte za pravdu, že mnohdy ve spojitosti s miminky nastanou situace, které vás dokážou vykolejit, vystrašit a donutit zamyslet se nad otázkou: je to v pořádku?! Zatímco zkušenosti ostřílené maminky nad takovými případy jen mávnou rukou, prvorodičky mají kolikrát nahnáno. Dnešní článek je zaměřený na malé děti a jejich velká překvapení – pojďte se společně s námi podívat, čím vás dítko může zaskočit, ale i přesto se nemusíte bát!

·        Několik dní žádné překvapení v plence

V porodnici společně se sestřičkami netrpělivě očekáváme první stoličku našeho miminka a div se nad první nadílkou nerozpláčeme blahem. Mnohdy ale přijdou dny, kdy dítko žádnou stolici mít nebude a to klidně několik dní po sobě. Nezkušená maminka logicky začne mít obavu, jestli je všechno v pořádku a jestli jejímu pokladu něco není. Nebojte se, není – i několikadenní pauza ve stolici je u miminek běžná a zcela normální.

·        Tabulky jdou mimo vás

Při návštěvě dětského pediatra si určitě nemůžete nevšimnout studování nejrůznějších tabulek a čísel, podle kterých se doktoři řídí. Je pravda, že tabulky jsou pro doktory důležité, neboť mohou upozornit na případy, ve kterých nebude něco v pořádku. Vy se ale tabulkami rozhodně řídit nemusíte a už vůbec jim nemusíte podřizovat vaše miminko. Pokud se tedy stane, že vaše dítko neporoste a nebude přibírat podle tabulek, neděje se žádná zkáza světa – je to normální, každé dítě zkrátka prospívá jinak. Berte to tak.

·        Časté blinkání

Neustálé ublinkávání miminek je jedním z největších strašáků a velmi často se stává, že s tímto problémem maminky celé ustrašené utíkají k lékaři – tam jsou ale uklidněny, že blinkání je normální a jedná se o období, které přejde. Miminka zkrátka mohou ublinkávat po každém jídle a dokonce i několikrát mezi jídly – je to způsobeno nedostatečně vyvinutou záklopkou mezi jícnem a žaludkem, díky čemuž obsah v žaludku mnohdy nezůstane tam, kde by měl.

 

 

Město pro děti