Kam s dětmi: třeba na výstavu nebo …

18.1.2017

Korunovační klenoty v dějinách světa

Od 9. prosince do 5. března 2017

Ostravské muzeum

 V ostravském muzeu můžete od pátku 9. prosince do neděle 5. března příštího roku navštívit výstavu korunovačních klenotů významných říší Evropy. Připravena je zde pro vás velice zajímavá expozice klenotů, kterými se mohli pyšnit panovníci z Asie, Ameriky či jiných afrických zemí a kmenů. Jednou z vystavených zajímavostí je Svatoštěpánská koruna Uherského království, která je opředena celou radou teorií a pověstí pro svůj nakřivo postavený kříž. I vy se tak budete moci zamyslet nad tím, proč tomu tak vlastně bylo a proč je kříž na koruně umístěn nakřivo. Kdo ví!

Historie a současnost stavebnice Merkur

Od 16. prosince do 26. února 2017

Plzeň

 Jen málokdo by neznal populární a velice oblíbenou stavebnici Merkur, se kterou si dokázali vyhrát malí i velcí! Stavebnice Merkur není žádnou novinkou, ale i přesto vám toho může hodně nabídnout – byla by proto velká škoda, pokud byste v období mezi 16. prosincem a 26. únorem společně s dětmi nenavštívili výstavu v Plzni, kde se bude seznámit s její historií i současností. K vidění tak budou nejen dřívější modely, ale i v novodobé a moderní – pokochejte se například auty, traktory nebo obřími jeřáby. Na výstavě nemůže chybět herna, kde si budete moci postavit vlastní model.

 

Kašpárkovo pidluke padluke – výstava loutek

Od 7. prosince do 28. února 2017

Městská galerie Jablonec nad Nisou

 Hledáte-li program na společně strávené odpoledne s dětmi, doporučujeme vám zavítat do Jablonce nad Nisou. Ve zdejší Městské galerii je pro vás připravena výjimečná výstava, která rozhodně stojí za vidění. Od 7. prosince letošního roku do 28. února toho následujícího zde budete moci vidět bohaté tradice divadelního oboru – loutkářství. Výstava je zahájena na počest skutečnosti, že se české loutkářství zapsalo na seznam světového kulturního dědictví a vy tak návštěvou zdejší galerie můžete oslavit tuto výjimečnou událost.

Město pro děti