Parádní víkend s rodinou? Na Karlštejně!

27.10.2022

Podzimní víkendy jsou jako stvořené pro výlety do přírody s rodinou, děti se mohou ještě vydovádět před příchodem plískanic, ale uleví se i dospělým, kteří načerpají energii v panenské přírodě. Ideálním místem jen na dohled od Prahy je oblast Karlštejnska, kde je dominantou slovutný hrad, kromě jeho návštěvy se nabízejí i procházky v okolí nebo koupání v bazénu.

Večerní putování hradem Karlštejn

Projít celý hrad, kde se psaly dějiny? Upřímně, pro děti není nový okruh úplně nejvhodnější, protože trvá dokonce tři hodiny, ale jiné prohlídkové okruhy jistě potěší. Pro rošťáky je jako stvořená návštěva hradních kaplí, přičemž se nabízí i podvečerní varianta, která v sobě skrývá tajemné kouzlo. Vstupenky lze zajistit online na webových stránkách státního hradu. Obdobně se nesmí zapomenout na včasnou rezervaci hotelu Mlýn Karlštejn, který láká na romantické ubytování u břehu Berounky přímo pod středověkým hradem.

Procházky s návštěvou jeskyní

Karlštejnsko je součástí Chráněné krajinné oblasti Český kras, která je známá svou panenskou a nedotčenou přírodou, přitom je jen pár kilometrů od Prahy. Lokalita je protkaná mnoha naučnými a turistickými stezkami, jedna z nich vede i na oblíbené Tetínské hrady, přičemž trasy nejsou náročné ani pro děti, protože měří 1 a 2,5 kilometru. Jsou příjemné rovněž procházky podél Berounky, kde je možné jezdit i na inline bruslích. A co třeba objevit nejrozsáhlejší jeskynní systém? Koněpruské jeskyně jsou otevřené celoročně, protože vnitřní teplota se pohybuje do 10 stupňů Celsia.

S nejmenšími? Do bazénu!

A kam po prohlídce Koněpruských jeskyní nebo v případě nejmenších namísto ní, protože je vhodná až pro děti od šesti let? Bezesporu celou rodinu potěší koupání v berounském aquaparku, který spadá pod město a nabízí koupání ve vnitřních bazénech i dovádění na toboganu nebo v dětském brouzdališti, kde je skluzavka pro malé neplavce. Relax ocení dospělí ve whirpool bazénu s teplou vodou a s nastavitelnými tryskami pro regeneraci svalů nebo pobyt v sauně, který dodá energii pro další výlety po Českém krasu a v okolí hradu, který ovlivnil českou historii.

Město pro děti