Šupem dolů na bobech!

19.1.2017

Vítr vám bude svištět okolo uší a bude si pohrávat s vašimi vlasy. Účastníte se závodu, pro který nemusíte umět řídit auto nebo šlapat do pedálů na kole. Ačkoli se vám během jízdy zaručeně zmocní pořádná dávka adrenalinu, nemusíte se ničeho bát – zábava je zcela bezpečná!

O čem je řeč? O bobových dráhách, které si získávají stále větší popularitu! Možnost uhánět na bobech s větrem o závod můžete i tady u nás v České republice a to hned na několik místech. Jestliže nevíte, jak naložit s volným odpolednem a zároveň přemýšlíte, jak zabavit děti – není nad čím váhat! Užijte si adrenalinovou krasojízdu!

Kam na bobovou dráhu v ČR?

Jak jsme zmínili výše – bobová dráha je obrovským lákadlem jak pro malé, tak i pro velké. Jízdu si užijí dítka i rodiče a byla by škoda tuto formu adrenalinu nevyzkoušet. A kam můžete za bobovou dráhou vyrazit?

Bobová dráha HappyWorld

Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je dlouhá 1000 metrů a dosahuje převýšení ve výšce 38 metrů. Projedete se celkem 17. zatáčkami a užijete si adrenalin ve dvou nadzemních kříženích. Na bobech se zde můžete projet jak ve dne, tak i večer – dráha je osvětlena a příjemnou zajímavostí je vyhřívané nerezové koryto. K čemu je to dobré? Díky vyhřívání je jízda komfortní i za deště nebo při sněžení.

Letní bobová dráha Kaste Petříkov

Jeseníky

 Pro návštěvníky od 7. let je připravena letní bobová dráha v Jeseníkách, která dosahuje 100 metrů převýšení, je dlouhá 800 metrů a čeká na vás celkem 15 zatáček a 3 terénní zlomy. Boby disponují brzdou, díky čemuž si můžete libovolně regulovat rychlost vaší jízdy a maximálně si tak tento zážitek užít.

Obří sud

Javorník

 Ve sportovním areálu se zajímavým názvem Obří sud můžete navštívit nejdelší bobovou dráhu v České republice, jejíž délka čítá celých 1100 metrů! Na dráze vás čeká jedna spirála, celkem 13 velkých zatáček, menší zatáčky a zajímavost v podobě umělých vln. Součástí bobové dráhy je vlek sloužící k dopravě do horní stanice o délce 550 metrů v převýšení 80,5 metrů.

 

Další bobové dráhy:

  • Bobová dráha v Janově nad Nisou
  • Bobová dráha v Kutné Hoře
  • Bobová dráha Prosek – Praha
  • Bobová dráha U Slona – Dolní Morava
  • Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
  • Bobová dráha HappyWorld Špindlerům Mlýn
Město pro děti