Svačiny, které dětem nepatří

12.9.2017

Začátek školního roku je za námi. Dítka si pomalu zvykají na nový režim a samozřejmě i pro rodiče začala celá řada povinností. Jednou z nich je příprava dětských svačinek, s nimiž každý den naše ratolesti posíláme do školy. Jenže není svačina jako svačina a ne všechny jsou pro malá bříška vhodná. Co kdybychom se teď společně podívali na pochutiny a mlsky, které dětem nepatří?

Pro děti vždy jen to nejlepší!

Cílem každého rodiče je dát dítěti vždy jen to nejlepší. A to se samozřejmě týká i svačinek, které jim každý den připravujeme. Pokud i vy máte dítko školního věku, přečtěte si pozorně následující řádky. Možná mu totiž dáváte ke svačině něco, co by vůbec jíst či pít nemělo.

Bílé pečivo

Bílé pečivo je sice nejrozšířenější a možná můžeme tvrdit, že dokonce i nejoblíbenější, co se ale týče zdraví, není kdovíjak prospěšné. Spíše naopak a zvláště pak u malých dětí. Mnohem lépe uděláte, když děti naučíte jíst celozrnné pečivo, které je zdravější, chuťově lepší a především obsahově bohatší: obsahuje totiž minerály, vitamíny a vlákninu.

Sladké šťávy

Děti milují sladké šťávy, nápoje a limonády a nejeden rodič jim je dopřeje jen proto, že jim prostě chutnají. A to je chyba. Sladké šťávy a limonády jsou plné prázdných kalorií, které mají neblahý vliv na vznik dětské obezity. Určitě chcete mít doma malého cvalíka? Jsme si jistí, že rozhodně ne. Proto místo přeslazených limonád dávejte dítěti lehce oslazený čaj.

Sladké pečivo

Rodiče si často usnadňují práci s přípravou svačinek a jednoduše po cestě do školy dítku něco koupí v obchodě nebo pekárně. Dětem tak v krabičce na svačinu přistávají nejrůznější sladké pochutiny – koláče, buchty, donuty a pokračovat bychom mohli ještě dlouho. A víte co? Možná jste si tím ušetřili deset minut práce, ale dítku zaděláváte na zdravotní potíže – především pak na vznik obezity, protože výše zmíněné dobroty jsou plné cukru a tuku, které dětské tělíčko nevyužije a místo toho si je uloží na pozdější časy.

 

 

Město pro děti