Kam za kulturou a zábavou v září?

10.9.2017

Dny otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea

Od 1. června do 29. října

Chomutov

 Až do konce října můžete vždy od čtvrtka do neděle navštívit chomutovský depozitář Železničního muzea, ve kterém se jako každý rok konají Dny otevřených dveří. Všichni milovníci dopravní techniky i ti, kteří se zajímají o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, se tak mohou přijít podívat do běžně nepřístupných prostor. A to je obrovské lákadlo! Uvidíte zde příležitostně vystavovaná historická kolejová vozidla patřící do sbírky Národního technického muzea. Čekají na vás parní lokomotivy s rokem výroby 1870 nebo kolejový sněhový pluh z roku 1980. Určitě je na co se dívat, tak si to nenechte ujít!

Expozice Mraveniště ve Sladovně

Od 12. května do 31. prosince

Sladovna Písek

Až do posledního dne v tomto roce jsou pro vás otevřeny brány Písecké sladovny, ve které se koná velice zajímavá expozice s názvem Mraveniště ve Sladovně. Na co se můžete společně s dětmi přijít podívat? Výstava má za cíl ukázat návštěvníkům mravenčí život, který si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži. Při vstupu dostanete tykadélka, která si nasadíte na hlavu, stejně tak i křidýlka a vydáte se za poznáním, na jehož konci možná nebudete nacházet slova. V labyrintu na vás čeká komůrka pro včelí matku, podíváte se na včelí vajíčka a na spoustu dalších zajímavých místeček.

Výstava Zpátky do pohádky na Veveří – Devatero pohádek Karla Čapka

Od 29. dubna do 30. září

Hrad Veveří Brno

Máte rádi pohádky? V tom případě je tahle akce určená právě pro vás a byla by škoda, pokud byste si ji nechali utéct! Koná se až do konce září, takže máte ještě dostatek času, abyste přijeli do Brna a navštívili Hrad Veveří. Tam se totiž koná výstava s názvem Zpátky do pohádky – Devatero pohádek Karla Čapka. Na rodiče s dětmi zde čekají zajímavé úkoly, při kterých si vyzkouší nejen fyzickou zdatnost, ale potrápí i svou paměť. Výtvarná dílna otestuje jejich umělecký talent, starší návštěvníci si mohou přečíst informace o br. Čapkových.

Národní Cirkus Berousek

Od 7. září do 24. září

Praha

 Ještě necelých 14 dní můžete navštívit úžasný Cirkus Berousek, který v drezurním umění patří mezi světovou špičku. Těšit se můžete na výjimečnou drezuru medvědů, zeber, velbloudů, indických slonů, poníků a celé řady dalších zvířat. Na vaši účast čekají artisté z Ukrajiny, Francie, Rumunka a samozřejmě i rodilí Češi, kteří se nemohou dočkat, až se s vámi podělí o to, co umí nejlépe. Pokud máte rádi zvířata a chcete se na ně podívat při činnostech, které nejsou jen tak někde k vidění, pak není nad čím váhat!

Město pro děti