Výroba vlastního deodorantu. Zn. bez chemie!

8.9.2017

Prázdniny sice skončily a léto je tak zase o něco blíže konci, což ale vůbec neznamená, že se ještě nemohou vrátit horka, slunečné dny a nebe bez jediného mráčku. Možná nás ještě čeká ten příjemný čas strávený někde u vody, stejně tak se musíme potit v přehřáté kanceláři – kde jako na potvoru přestala fungovat klimatizace – , mnozí z nás jsou nuceni jezdit hromadnou dopravou, kde je tělo na těle a hlava na hlavě a co si budeme povídat: zpocené koláče v podpaží jsou nám v těchto dnech nejvěrnějším společníkem. Máte-li doma dospívající dívku či chlapce, jistě od nich slýcháte často narážky na nechutné spolucestující. Zkuste je přesvědčit k společné výrobě vlastního deodorantu. Strávíte spolu trochu času, což může být v tomto věku dosti raritní, a navíc si vyrobíte příjemného pomocníka pro upocené dny.

Svěží a voňavá za každé situace

Stejně jako k létu neodmyslitelně patří osvěžující barevné drinky, opalovačky u bazénu nebo někde na pláži, grilovačky s přáteli, patří k němu i dodržování osobní hygieny a používání deodorantu. Právě onen deodorant je pro horké léto jasným „must have“, bez kterého se žádná žena neobejde. My ženy se vždycky snažíme vypadat dobře, líbit se svému okolí a samozřejmě mu i vonět. Zpocené podpaží doplněné o nepříliš vábnou vůni pyžma zrovna není to, po čem lidé okolo nás touží.

Předražené deodoranty plné chemie

A teď trochu té upřímnosti: zkusili jste někdy vzít do ruky deodorant z drogerie, který běžně používáte, otočit jej zezadu a přečíst si jeho složení? Ne? V tom případě přestaňte číst a běžte to rychle napravit.

Jste zpátky? A co jste zjistili? Že jsou tyto deodoranty plné chemie, parfemací a škodlivých látek, které naší pokožce škodí? Tak vidíte, co jste si pouštěli do těla. Nemluvě o tom, že dostupné deodoranty nejsou za hubičku, že?

Vyrobte si svůj vlastní deodorant!

Na výrobu vlastního deodorantu, ve kterém nebude chemie ani nezruinuje vaši peněženku, budete potřebovat následující suroviny:

  • 7 lžic kokosového oleje
  • ¼ hrníčku jedlé sody
  • ¼ hrníčku kukuřičného škrobu
  • esenciální olej dle vašeho výběru

Postup:

Rozehřejte kokosový olej v menším hrnci nad vodní lázní. V misce smíchejte jedlou sodu a kukuřičný škrob. Do sypké hmoty po lžičkách zapracovávejte rozehřátý kokosový olej a vypracujte pastu. Přidejte několik kapek vámi vybraného esenciálního oleje – čím více kapek dáte, tím intenzivnější bude mít deodorant vůni – a pečlivě promíchejte. Výslednou hmotu poté přendejte do čisté nádobky a nechte ztuhnout.

 

Město pro děti