Správná péče o dětské vlásky

27.11.2017

Zatímco některé maminky mají doma vlasaté děti – které jsou často vlasaté už od narození – jiné jim mohou pouze závidět, že svým holčičkám mohou dělat culíčky, protože jejich ratolest má na hlavě stěží pár chlupů. Patříte-li k těm maminkám, které mají doma dítko s delšími vlásky, pak je dnešní článek zaměřený na jejich správnou péči určený právě vám. Čtěte pozorně!

Mýt nebo nemýt?!

Asi první dilema, které řeší snad každá maminka, je mýt nebo nemýt dětské vlásky? Zpravidla rodiče řeší, zda je opravdu důležité mýt dětem hlavičku každý den nebo ne. Co se tohohle názoru týče, dělí se maminky na dvě skupiny: jedny se drží přesvědčení, že není vhodné dětem mýt vlásky každý den a druhé jsou úplně opačného názoru. Podle nás není především v tomhle období nutné mýt dětem hlavičku každý den, protože není horko a děti se tolik nezpotí.

S šamponem nebo bez?

Další otázka, kterou si možná v roli rodiče vlasatého dítěte pokládáte i vy: mýt vlásky s šamponem nebo bez šamponu? Co je vlastně lepší? U dětí je rozhodně rozumnější nepoužívat pro mytí vlásků žádné šampony a už vůbec ne ty, které v sobě mají škodlivou chemii. Chemické složky obsažené v šamponech totiž jen zbytečně vysušují pokožku hlavy, což má za následek rychlejší maštění vlasů, případně i jejich zeslabení nebo zhoršený růst.

Chcete používat šampon? V tom případě dobře vybírejte!

Možná patříte k maminkám, které mytí vlásků pouze vodou přijde tzv. nečisté, a proto chcete šampon přeci jen používat. Pokud je to tak, doporučujeme vybírat opravdu pečlivě a nic neuspěchat. Jde přece o vaše děti a pro ty bychom měli chtít jen to nejlepší. Nejlepší volbou jsou přírodní šampony z šípku, kopřivy nebo měsíčku. Vsadit můžete i na heřmánkový šampon.

Stříhat nebo nestříhat?

Aby těch otázek nebylo málo, máme tu na závěr dnešního článku ještě jednu: stříhat dětem vlásky nebo nestříhat? Kolem stříhání se často motají nejrůznější mýty a povídačky – jako například, že se dětem do jednoho roku vlásky stříhat nesmějí, protože pokud se ustřihnou, zkrátí se jim život. Další mýtus se týká hustoty vlasů, kdy mnoho maminek věří, že čím více budou dětem vlásky stříhat, tím je budou mít hustější. A víte co? Není to pravda, častým stříháním hustotu vlásků u svých dětí opravdu ovlivnit nemůžete.

Město pro děti