Home » děti » Proč se pořád budí?! Aneb když za častý noční pláč mohou rodiče

Proč se pořád budí?! Aneb když za častý noční pláč mohou rodiče

20.10.2017

Zatímco některá dítka už od narození spinkají klidně celou noc a jejich rodiče si tak na nedostatek spánku opravdu nemohou stěžovat, jiná dítka jsou naprostý opak: v noci se často budí, pláčou, jsou neklidní a jejich rodiče by mnohdy dali všechno za to, aby se alespoň jednu noc pořádně vyspali. Možná i vy máte doma dítko, které snad ještě nikdy neprospalo celou noc a naopak se pořád budí. Vrtá vám hlavou, proč tomu tak je? Ptáte se sami sebe, co děláte špatně nebo co byste měli udělat jinak? A víte, že za neklidným dětským spánkem a častým buzením možná můžete i vy sami?!

Maminko, je mi moc horko!

Jak je známo, malá miminka mají úplně odlišnou termoregulaci těla nežli dospělí lidé. Takže ačkoli vám může být v ložnici tak akorát, vašemu drobečkovi může být příliš horko. Někdy je na vině i příliš teplé pyžamko nebo moc silná přikrývka, pod kterou se dítě zbytečně přehřívá. A není se čemu divit, že když je mu horko a je mu to nepříjemné, snaží se to dát najevo – a jak jinak, nežli pláčem uprostřed noci.

Bylo toho moc!

Děti jsou zvídavá stvoření, neustále se zajímají o nové věci a rodiče jim tak často s dobrým úmyslem podávají nové a nové vjemy. Na jednu stranu je to dobře, na stranu druhou je pravda taková, že děti všechny vjemy nedokážou zpracovat a právě i díky tomu se v noci častěji budí.

Mám hlad!

Že se děti budí kvůli hladu, vám určitě nemusíme říkat. Zkrátka to tak je. Někdy dáte dítěti najíst dříve nebo se nají příliš málo a nad ránem už ho začne budit kručení v bříšku.

Potřebuji obejmout!

Čím menší dítě, tím více času, pozornosti a lásky potřebuje. Některé děti jsou zkrátka takové, že vyžadují maminčinu náruč a to nejen přes den, kdy se chtějí hodně chovat, ale i v noci. I v tuhle dobu je může probudit potřeba po troše něhy, o kterou si řeknou prostřednictvím pláče. A potřebu maminky, která je u dítěte naprosto automatická, nemůžete svému drobečkovi vyčítat – i když se kvůli tomu v noci nevyspíte.

Město pro děti
  • 6
    Shares

Marie KaView all posts