Povídačky, které kolují o látkových plenách

23.3.2018

Používat látkové pleny je i v současné moderní době pro mnoho rodičů obrovský krok zpátky do minulosti. Je pravda, že dříve jiné možnosti nebyly a látkové pleny se tak používaly dnes a denně. Mnoho lidí si práci s nimi spojuje s náročností, která zahrnuje praní, věšení, sušení, žehlení. Kde na to mají vzít maminky čas?! Pravda je ale taková, že doba hodně pokročila směrem kupředu a používání látkových plen tak dnes není vůbec náročné. Přesto o látkových plenách koluje celá řada povídaček, které prostřednictvím dnešního článku společně odhalíme.

·        Nejsou hygienické

Asi první věc, která maminky napadne, je nehygieničnost spojená s používáním látkových plenek. Ve skutečnosti stačí použité plenky vyprat na 60 °C, díky čemuž dojde k odstranění všech bakterií. Dokonce plenky nemusíte ani žehlit.

·        Nejsou praktické

Další obrovský mýtus týkající se náročnosti. Proč si stále mnoho lidí myslí, že používání látkových plenek žere maximum volného času?! Dnes se dají koupit speciální plenkové sady, které následně třeba 2x do týdne hromadně vyperete, usušíte a jedete dál. Tak kde je podle vás ta náročnost?

·        Nejsou levné

Také patříte k maminkám, které si myslí, že používání látkových plenek vyjde daleko dráž, nežli kupování jednorázovek? Tak si to schválně zkuste spočítat! Ano, pořízení výbavičky lákových plenek představuje vyšší investici, která je ale pouze jednorázová. Když si to spočítáte, dojdete k názoru, že látkové pleny vyjdou daleko levněji a to i přes skutečnost, že je musíte prát a spotřebovávat tak prací prášek či gel a elektřinu.

·        Nejsou ekologické

Myslíte si, že látkové plenky nejsou dostatečně ekologické? Věřte nebo ne, ale spotřeba materiálu pro výrobu jedné jednorázové plenky je daleko vyšší, nežli výroba jedné látkové pleny. Látkové pleny se nejčastěji vyrábí z vlny, bambusu, biobavlny nebo konopí, což jsou materiály, které jsou nejen příznivé k životnímu prostředí, ale zároveň i snadno obnovitelné.

 

 

Město pro děti