Kreativní dílna: co vyrobit ze starých ponožek?

21.3.2018

Máte doma ponožky, ke kterým nemůžete najít druhého parťáka? Nebo se vám třeba na ponožce udělala díra? Ať už je to tak či onak, určitě liché ani drobně poškozené ponožky nevyhazujte. Dají se totiž zajímavě využít a byla by škoda je zlikvidovat. Společně s dětmi pak můžete ze starých ponožek vyrobit líbivé dekorace, s nimiž si následně můžete ozdobit vaše bydlení.

Velikonoční králíček

Když už se blíží ty Velikonoce, nebylo by od věci vyrobit si velikonočního zajíčka? Budete se divit, jak je jeho výroba snadná a zábavná! Vezměte si ponožku, kterou vycpěte pomocí mouky nebo cukru dostatečně vycpěte. V polovině, až vytvoříte pěkné baculaté bříško, pak ponožku převažte provázkem. Pokračujte v plnění a vytvořte menší hlavičku, kterou opět svažte provázkem. Pak už jen stačí vyrobit králíčkovi ouška a to tak, že zbytek ponožky nastřihnete, případně vystřihnete tvar oušek. Králíčkovi poté namalujte očička a čumáček, můžete mu okolo krku uvázat pentličku.

Rozkošný sněhuláček

Do zimy sice ještě daleko, ale i tak se vám určitě bude hodit jednoduchý návod na výrobu roztomilého sněhuláčka. Opět potřebujete starou ponožku a nějakou výplň. Ponožku vycpěte tak, abyste vytvořili pěkné velké bříško, nad kterým pak látku svažte pomocí provázku a plňte dál, dokud nevytvoříte ještě menší hlavičku. Nad hlavičkou opět látku zavažte a vyrobte sněhuláčkovi čepičku. Nezapomeňte namalovat obličej a knoflíčky na bříško.

Veselé kuřátko

Veselé kuřátko si můžete vyrobit především v případě, kdy vám doma zůstane lichá nebo třeba děravá žlutá ponožka. Postup je jednoduchý, stačí ponožku vyplnit moukou nebo cukrem, vytvořit kuličku a uvázat jí provázkem. Kuřátku pak nalepte zobáček a nožičky, nahoru můžete dát koupená peříčka, díky kterým pak bude vámi vyrobené kuřátko ještě zajímavější.

 

 

 

 

 

 

Město pro děti