Jak na oblékání nejmenších dětí v horkém létě

21.7.2017

Léto je nejoblíbenějším ročním obdobím. Venku svítí sluníčko, na nebi není jediný mráček a teploty dosahují vysokých hodnot. Pro dospělého člověka je to fajn, jenže co malá miminka? Kdekdo by si myslel, že mít novorozeného drobečka v letních měsících je k nezaplacení. Na rozdíl od zimních miminek nemusíte dítko oblékat do několika vrstev a na první pohled se to zkrátka zdá jednodušší. Je tomu ale skutečně tak?

Léto je možná ještě horší nežli zima

Nejedna maminka letního drobečka by vám potvrdila, že by měla raději miminko v zimě. V létě je totiž kolikrát velmi složité obléknout miminko tak, aby se nepotilo a nepřehřálo – zvláště pak při pobytu venku. Pokud i vy máte novorozeňátko v létě, je dnešní článek určený právě vám. Společně s námi se teď můžete podívat na pár užitečných rad, jak miminka v horkém léta oblékat!

Správná volba oblečení je důležitá

Oblékat miminko tak akorát je velice důležité. Novorozeňátka nemají na rozdíl od dospělých lidí vyvinutou termoregulaci těla a jejich malé tělíčko se tak nedokáže přizpůsobovat okolnímu prostředí. Je to tedy na vás, jakožto na rodičích, abyste svému dítku dopřáli ten nejvyšší komfort.

1.      O jednu vrstvu více?

Možná i vy znáte nepsané pravidlo, že by miminko mělo mít o jednu vrstvu oblečení více nežli vy. V zimě se tím řídit dá, jenže v létě to nemusí platit pokaždé – tak pozor. Mnohem lepší je dát na vlastní rozum, ohlížet se na panující počasí a sledovat teploty.

2.      Do kočárku jen v bodýčku?

I když se to možná nezdá a kdekdo by si myslel, že je dětem v kočárku, kde jsou víceméně pořád ve stínu, fajn. Jenže opak je pravdou! Teplota v kočárku je po nějaké době strávené venku mnohonásobně vyšší a pro miminka i nebezpečná. Proto se nebojte v horkých dnech miminko do kočárku obléknout jen do krátkého bodýčka a přikryjte jej plenou.

3.      Oblečení ze syntetiky?

Tak to v žádném případě! Oblečení z uměliny není v horkém létě vhodné ani pro dospělé, natož pro malá miminka, jejichž tělíčko je citlivé i na ty nejmenší podněty! Děti byste měli oblékat pouze do bavlněného oblečení, které je prodyšné.

Město pro děti