Miminka jsou samé překvapení

11.6.2017

Pro každou maminku je její miminko to nejkrásnější na světě. Držíte svůj uzlíček štěstí v náručí, s láskou v očích si ho prohlížíte a v myšlenkách děkujete přírodě, že je schopna vytvořit něco tak úžasného. I když se rodiče nad malými miminky rozplývají, mnohdy nastávají situace, ve kterých jim něco na dítku připadá zvláštní. Miminka jsou totiž samá překvapení  a mnohdy dokážou rodiče pořádně vyděsit.

Čím vás může miminko po porodu překvapit

První okamžiky po porodu bývají těmi nejemotivnějšími. Rodička pociťuje obrovskou úlevu, že jsou bolesti vzniklé kontrakcemi pryč  a tatínek se slzami v očích zachycuje tyto dojemné chvíle na fotoaparát. Jakmile prvotní euforie odpadne, začnete si blíže vaše miminko prohlížet a najednou zjistíte, že je na něm cosi zvláštního…

Na zádíčkách má jemné černé chloupky

Zatímco miminko tiše odpočívá na hrudníku maminky, ta si mezitím všímá jeho chlupatých zádíček a v duchu tiše doufá, že to časem zmizí a ona tak doma nebude mít malou opičku. Je pravda, že se u většiny miminek po porodu nachází tmavé, velice jemné chmýří nazývané lanugo. Rozhodně se ale není čeho bát, nejpozději do šestinedělí chmýříčko zmizí.

Má šišatou hlavičku

Jestli je na čerstvě narozených miminkách něco neobvyklého a zvláštního, pak je to jejich šišatá hlavička. Rodiče se tak často děsí, zda jejich miminko nebude mít šišatou hlavičku pořád. Určitě nebude. Deformování hlavičky je pouze dočasnou záležitostí, může za to tlak vzniklý při průchodu porodními cestami.

Jeho kůže je scvrklá

Další kosmetickou chybičkou na kráse miminka může být svraštělá kůže, která je dána tím, že se miminko dlouhou dobu nacházelo v plodové vodě. Ani v tomto případě se nemusíte bát, že by miminko vypadalo scvrklé už napořád. Zpravidla se jejich kůže vypne již do jednoho dne.

Mám rozpláclý nosánek

Nejeden rodič se při pohledu na své miminko zděsil, když si všiml jeho neforemného placatého nosíku. Asymetrie může být způsobena vlivem tlaku během porodu, opět se ale jedná o stav, který se dá sám a velice brzy do pořádku.

 

Město pro děti