Mazlíček a dětská alergie: lze to skloubit?

28.9.2017

A je to tady! Vaše dítko projevilo zájem o domácího mazlíčka. Dělá na vás smutné oči, neustále žadoní a snaží se vás přesvědčit, že se o zvířecího kamaráda svědomitě postará. Což o to – rádi byste mu tohle přání splnili. Má to ale jeden háček: ve vaší rodině je alergik! Může to být buď samotné dítko, stejně tak i jeho sourozenec nebo třeba jeden z rodičů. Přítomnost alergika v domácnosti je pro většinu lidí jasným znamením, že zvíře domů nesmí. Co když to ale není tak úplně pravda?

Máme doma alergika: můžeme mít i přesto domácího mazlíčka?

Podle některých odborníků je pořízení zvířete pro děti ideální. Můžete je tak naučit zodpovědnosti, navíc mezi zvířetem a dítětem vzniká pevné pouto. Jenže jak se zachovat v případě, kdy má někdo v rodině alergii? Lze i přesto zvířecího kamaráda pořídit, nebo je to jasné tabu? Možná vás to překvapí, ale alergie není překážkou k tomu, proč doma nemít mazlíčka. Chce to jen správně vybrat!

·         Křeček

Křeček je malé roztomilé zvířátko, které děti milují. A není se čemu divit: podívejte se do tmavých očiček a okamžitě jim podlehnete. Ještě než začnete namítat, že má křeček srst a není tím pádem vhodný pro alergiky, dovolíme si upozornit na jeden důležitý fakt:křeček tráví většinu dne v kleci nebo terárii, odkud nerozvíří takové množství alergenů.

·         Bezsrstá kočka

Kočky sphynx představují bezsrsté plemeno, které můžeme často vidět v domácnosti alergiků. Žádná smrt nepředstavuje riziko pro náchylného jedince a tahle kočka je tedy ideální volbou. Navíc jsou kočky sphynx velice chytré a hodně mazlivé.

·         Gekon

Jestliže vám nevadí ještěrky, pořiďte si domů gekona. Alergikovi rozhodně vadit nebude, nemá totiž žádnou srst, a co se týče péče, není kdovíjak náročný.

·         Pudl

Ano čtete správně – na seznam mazlíčků vhodných i pro alergiky vědomě zařazujeme pudla. Pudli nemají díky kudrnaté srsti podsadu a tím pádem do okolního prostředí nevíří takové množství alergenů. I pudlíka tak můžete dítěti pořídit.

 

Město pro děti