Home Děti Hřeje jako kamna, aneb co platí na horečku u dětí?

Hřeje jako kamna, aneb co platí na horečku u dětí?

Horečka u dítěte není žádná legrace. Jakmile teploměr začne ukazovat vysoká čísla, orosí se nejednomu rodiči čelo studeným potem. Horečka je stresující pro rodiče a unavující pro dítě, rozhodně jí není radno podceňovat. Co dělat v případě, kdy vaše dítko bude hřát jako kamna? Rozhodně nepropadat panice! Máme pro vás několik tipů na snížení horečky, tak se na ně podívejte a příště už budete vědět!

Kdy teplota přechází v horečku?

Na začátku bychom si měli říci, kdy se ještě jedná o zvýšenou teplotu a kdy už o horečku. Pokud se teplota pohybuje v rozmezí od 37 do 37,9, jedná se o teplotu zvýšenou. Jakmile hodnota přesáhne 38, mluvíme již o horečce. Při horečce děti velmi často změní své chování, bývají podrážděné, polehávají, chybí jim energie, jsou rozmrzelé, více plačtivé.

Co pomáhá proti horečce?

Když dítko dostane horečku, to první, co každého milujícího a starostlivého rodiče zajímá, je jak ho té horečky co možná nejrychleji zbavit. Proto jsme pro vás sepsali několik užitečných a v praxi ověřených tipů, které na horečku platí.

·         Podání léků

Je to logické a většina rodičů jako první možnost volí právě medikamenty, jejichž úkolem je snížit horečku. Dětem se nejčastěji podává ibuprofen či paracetamol, tyto dvě látky se pak mohou v určitém časovém rozmezí kombinovat, aby bylo dosáhnuto rychlejšího nástupu a tím pádem i účinku. Nejlepší je podat dítěti léky v podobě čípku, který má nejrychlejší nástup, případně ve formě sirupu.

·         Studený obklad

Už naše babičky věděly, že studené obklady pomáhají snižovat horečku, proto se tato metoda používá i v současné době. Studený obklad byste při horečce měli přikládat na místa, kterými nejvíce proudí krev. Obklad proto přikládejte na zápěstí, do oblasti slabin a na kotníky. Dejte si ale pozor, abyste dítěti neposkytli příliš studený obklad, který by mohl tělo uvést do stavu zimnice.

·         Vlažná koupel

Do třetice všeho dobrého zmíníme vlažnou koupel, případně sprchu, která by měla být o 2 stupně nižší, nežli je aktuální teplota dítka. Koupel nebo sprcha by se neměla provádět déle nežli 10 minut.

Další články autora

O nás

MĚSTO PRO DĚTI je magazín plný tipů, rad a návodů pro všechny maminky a jejich ratolesti. Najdete zde články o výchově dětí, zdraví, výživě, ale také o zábavě a volnočasových aktivitách. Chceme vám pomoci vytvořit šťastnou a harmonickou rodinu.

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Marie Ka

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy