Kojenecká láhev představuje nepostradatelné vybavení každého rodiče. Často lahvičky pořizujeme ještě před narozením miminka, ačkoli víme, že v jeho prvních měsících jej budeme především kojit a na láhev tak přijde řada až později. Jak už to tak bývá, kojenecká láhev není jen jedna, v současné době máte docela na výběr, což může být matoucí. Chcete poradit, jak vybrat správně?
Proč je důležité vybrat vhodnou láhev?
Ještě bychom zde měli zmínit, proč je důležité věnovat výběru kojenecké lahve pozornost a proč sledovat, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Uvědomte si, že správně zvolená lahev společně se savičkou mají vliv na krmení miminka. Jde zde nejen o tvar a velikost, ale i o průtok samotné savičky. Připravte se na to, že ne každá varianta musí vašemu dítku sednout, možná budete nuceni vyzkoušet několik možností, než najdete tu správnou.
Jaké jsou druhy kojeneckých lahví?
Není lahev jako lahev, o čemž se jistě sami přesvědčíte, zajdete-li do obchodu s kojeneckými potřebami. Tam na vás bude čekat rozmanitá nabídka a vy si možná nebudete vědět rady, která alternativa je vlastně tou nejlepší. Proto si teď společně stručně představíme jednotlivé druhy kojeneckých lahví, a kdo ví – možná již pak budete mít jasno!
· Skleněná láhev
Jako první zde zmíníme skleněnou lahev, která byla dříve hitem, ale v současné době je tak trochu upozaďována jinými materiály. Skleněné lahve se vyrábí z varného skla, jsou zdravotně nezávadné a mohou vydržet hodně dlouho, pokud si dáte pozor na jejich pád z velké výšky. Skleněné lahve jsou vhodné pro malé děti, které ještě nedrží lahev sami, ale krmí je některý z rodičů, protože jsou těžké. Další výhodou je skutečnost, že skleněná lahev do sebe neabsorbuje žádné pachy ani barvy.
· Plastová lahev
Druhou variantou je plastová kojenecká lahev, která je v současnosti hodně oblíbená, především pro svou poměrně nízkou cenu. Výhodou je i jejich nízká hmotnost, pro kterou se hodí i pro dítka, která si již drží lahvičku při krmení sama. Důležité je sledovat materiál, ze kterého je konkrétně lahev vyrobená, protože některé obsahují bisfenol A, což je látka, která při styku s horkou tekutinou louhuje. Čím používanější a tím pádem poškozenější lahvička je, tím více se do ní daná látka uvolňuje.