Jak vybrat trampolínu

14.4.2018

Počasí se konečně umoudřilo a umožňuje nám tak trávit společně s dětmi spoustu času na čerstvém vzduchu. A to je dobře, protože po dlouhé zimě už bylo načase, aby rodiče s dětmi mohli změnit prostředí. Máte-li děti a k tomu zahradu, pak určitě i vy využíváte příležitost na maximum a jste s dětmi venku, co možná nejvíce to jde. Možností jak trávit čas je několik, děti baví nejrůznější prolézačky, hodně se zabaví na pískovišti a oblíbenou alternativou je trampolína. Chcete poradit s jejím výběrem?

Podle čeho trampolínu vybírat?

Trampolína je u dětí velice oblíbená, ke hře a radovánkám se kolikrát přidají i rodiče, takže je o rodinnou zábavu rázem postaráno. V dnešním článku vám dáme pár tipů, jak správně trampolínu vybrat a při výběru neprohloupit.

·         Velikost

To úplně první, co asi budete řešit, je velikost trampolíny. Pokud máte velkou zahradu a nejste limitováni prostorem, můžete si pořídit klidně tu největší trampolínu, která je na trhu k dostání. Pamatujte, že čím menší trampolína, tím menší odpružení, takže pokud nechcete, aby vaše děti létaly vzduchem, a vy jste se museli neustále bát, volte trampolínu menší.

·         Nosnost

Další důležité kritérium, na které se při výběru určitě ohlížejte, je nosnost trampolíny. Ta se logicky odvíjí od její velikosti, kdy platí, že čím větší trampolína, tím vyšší nosnost. Největší trampolíny dosahují nosnosti až 150 kg, takže pak můžete bezstarostně společně s dětmi skákat i vy.

·         Bezpečnost

U trampolíny je potřeba dbát důraz na bezpečnost, protože přeci jen jde o bezpečí vašich dětí a to je vždycky na prvním místě. U trampolíny rozhodně nesmí chybět ochranná síť, jejímž úkolem je zabránit pádu z trampolíny na zem. Dalším důležitým prvkem je ochrana pružin, na kterou se používá vypolstrovaná krytka.

 

 

Město pro děti