Masáže miminek

2.2.2017

Miminka jsou na nás v mnoha ohledech závislá a my se můžeme výrazným způsobem podílet na jejich správném a harmonickém vývoji. Jednou z možností a cest, jak podpořit zdravý vývoj vašeho dítka, jsou i masáže. Ty bychom měli provádět s láskou a maximální pečlivostí. Prostřednictvím doteku – kůže na kůži – předáváme miminku lásku, pocit bezpečí i informace o našem světě. Proč tedy miminka masírovat a co k tomu používat, aby to bylo příjemné jak pro dítko, tak i pro vás?

Proč miminka masírovat?

Masírování miminek má hned několik pozitiv, která rozhodně nelze opomíjet. První výhodou je skutečnost, že se skrze masáž prohlubuje vztah mezi rodičem a dítkem – dítě skrze kůži vnímá každý dotek. Další nespornou výhodou je prokrvení tkáně a zároveň i uvolňování napětí, kdy můžete během masáže pozorovat, jak se miminko zklidňuje. Mimo to masáže bříška napomáhají proti prdíkům, se kterými má většina miminek nepříjemné problémy.

Čím miminko masírovat?

Důležité je vybrat pro masírování správný olejíček. Kůže miminek jsou citlivé a každé miminko reaguje jinak – může se stát, že po masáži bude mít miminko kůži vysušenou a to je špatně. Proto vybírejte pečlivě a sledujte, jak na daný výrobek vaše dítko reaguje.

Velice oblíbené jsou oleje určené pro ředění a masáže. Tady máte na výběr několik možností a vybírat tak můžete podle toho, co vyhovuje jak miminku, tak i vám. Máme pro vás několik tipů na oleje, na které miminka reagují poměrně dobře:

  • mandlový olej na zklidnění pokožky
  • olivový olej na zklidnění pokožky
  • slunečnicový olej na prohřátí pokožky
  • dýňový olej na pomoc při lupénce
  • kokosový olej vhodný na léto

Jak dlouho masírovat?

Určitě vás zajímá, jak dlouho miminko masírovat, aby to bylo tak akorát a aby to dítku přineslo vše, co by mu masáž přinést měla. Ideální doba je kolem 5-20 minut, během kterých nemusíte masírovat celé tělíčko, ale můžete se věnovat jednotlivým částem těla a sledovat, jak na vaše dotyky miminko reaguje. Některým dětem stačí tři minuty, jiné mají rády i desetiminutovou masáž.

 

 

 

Město pro děti