Poznejte Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších míst na světě!

14.5.2017

Mnohdy nás láká navštívit řadu historických a kulturních památek v zahraničí a na krásy své vlasti zapomínáme. Je to velká škoda, protože Česko má turistům co nabídnout. Jedním z atraktivních míst stojících za návštěvu je třeba Český Krumlov. Jedná se o jihočeské město, které je významným kulturním střediskem. Pořádá se zde řada festivalů a najdete tu mnoho muzeí a galerií.  Roku 1992 byl navíc Český Krumlov zařazen do Seznamu světového dědictví UNESCO. Pro jeho kulturní a historické bohatství a malebnou okolní přírodu lze Český Krumlov označit za jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Místní památky stojící za vidění

Český Krumlov je bohatý na množství památek. V historickém centru města dokonce najdete na 300 památkově chráněných objektů. Nejvýznamnější památkou Českého Krumlova je hradní a zámecký komplex, který je druhý největší v České republice. V zámeckém areálu vás uchvátí krásná barokní zahrada, v níž se nachází novodobé otáčivé divadelní hlediště. Na prvním nádvoří zámku můžete obdivovat lapidárium s originálními barokními sochami. Poblíž západního křídla zámku najdete barokní divadlo, které patří k nejzachovalejším na světě.

Za zmínku stojí rovněž unikátní trojklášteří, které patří k významným českokrumlovským dominantám. Těšit se můžete jak na stálou expozici přibližující návštěvníkům klášterní život, tak na bohatý doprovodný program (např. výstavy, koncerty, dílny a workshopy). K zajímavým památkám Českého Krumlova patří rovněž Ptačí hrádek, pozdně gotický Kostel sv. Víta s novogotickou věží či židovský hřbitov a synagoga.

Výprava za kulturou, zábavou i poznáním

Český Krumlov je atraktivní nejen svými památkami, ale i množstvím galerií a muzeí. Za zmínku stojí např. Muzeum vltavínů, Muzeum historických motocyklů či Wax muzeum vystavující voskové figuríny. Rovněž vás nadchne množství pořádaných kulturních akcí od výstav přes koncerty po festivaly. Z festivalů jmenujme třeba Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Festival komorní hudby, Festival vína Český Krumlov či Festival barokních umění. Nesmíme zapomenout zmínit Slavnosti pětilisté růže. Jde o oslavy historie města připomínající éru pánů z růže, a zvláště panování posledních Rožmberků.

 

 

Město pro děti