Parkování letiště Praha – jaké jsou zde možnosti?

7.10.2017

Plánujete na letiště přijet autem a nyní přemýšlíte, jaké parkování letiště Praha nabízí? Ať už cestujete do jakékoliv destinace, vždy je třeba si promyslet, kde své auto po celou dobu nepřítomnosti necháte. Na co nezapomenout a jaké jsou možnosti?

Autem nebo autobusem?

Na letiště se pochopitelně můžete dopravit množstvím různých prostředků. Kromě svého auta tak lze využít například taxi, autobusu nebo třeba sdílené dopravy s ostatními cestovateli. Každá varianta má přitom své pozitivní i negativní stránky. My se v článku zaměříme na situaci, kdy cestujete svým vlastním automobilem.

Jak si můžete přečíst ZDE, od letošního roku na letiště začal jezdit nový autobus, který pojme až dvě stovky lidí.

Parkování letiště Praha – vyberte si ze tří možností

Pokud se chystáte na letiště dopravit autem, musíte jej po dobu své nepřítomnosti někde ponechat. Asi nejjednodušší variantou, která jistě napadne většinu lidí, je využití přímo letištního parkoviště. To nabízí až 6 800 míst, díky čemuž disponuje opravdu velkou kapacitou. Na výběr máte parkovací místa přímo u terminálu nebo lze využít míst u letiště. Obrovskou výhodou je také profesionální ostraha, která se postará o zabezpečení vašeho vozu. Kamerový systém zde funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Ale samozřejmě je třeba počítat s tím, že za každou službu si zaplatíte.

Parkování na 15 minut

Parkování na letišti Václava Havla nabízí tři možnosti, podle toho, jak dlouho se zde zdržíte. Parkování na 15 minut ocení především ty osoby, které pouze cestovatele na letiště odváží a hned zase odjíždí nebo naopak ty, které je vyzvedávají. Pokud se vejdete do patnácti minut, je toto parkování zdarma.

Parkování na hodinu a více

Druhá varianta se hodí pro všechny, kteří chtějí své blízké doprovodit až na letiště a nejlépe s nimi strávit i pár chvil před odletem. U této varianty parkování je přitom zpoplatněna každá započatá hodina.

Parkování na den a více

Poslední variantu využijete při cestách na dovolenou, kdy chcete k dopravě na a z letiště využít svůj osobní automobil. Letiště Václava Havla přitom nabízí i možnost zarezervování si svého místa předem, díky čemuž budete mít jistotu volného místa.

Parkovací alternativy

Mnohdy však parkování na letišti nebývá nejlevnější záležitostí, obzvláště pokud zde plánujete vůz odstavit na poměrně dlouhou dobu. V takových situacích se vyplatí poohlédnout se i po jiných možnostech, které Praha nabízí.

Hlídaná parkoviště v okolí

V Praze najdete velké množství hlídaných parkovišť v okolí. Pokud proto plánujete dovolenou nebo třeba jen služební cestu, rozhodně věnujte chvíli času porovnání nabídek nejrůznějších parkovišť. Ty obvykle nabízejí nižší ceny než parkování přímo na letišti, a to se vším potřebným komfortem. Samozřejmostí je zde ve většině případů kamerový systém a nechybí ani ostraha.

Z takových parkovišť se poté na letiště dopravíte prostřednictvím hromadné autobusové dopravy. Pokud by ve vámi vyžadovaný čas spoj zrovna nejezdil, můžete se obrátit na služby taxi.

Zapadlé uličky

Druhou možností je využít nějakých menších uliček nedaleko letiště. Nevýhodou je, že o takto odstavené auto se vám bohužel nikdo nepostará. A rovněž ne vždy najdete volné místo, jelikož k této variantě často přistupují lidé, kteří chtějí za každou cenu ušetřit. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, určitě lze doporučit si místo vyhlídnout více dopředu. Řešit jen několik hodin před odletem fakt, že nemáte kam svůj automobil zaparkovat, totiž rozhodně příjemné není.

A samozřejmě doporučit vůbec nelze parkování v placených parkovacích zónách. Jako se ostatně můžete přesvědčit v TOMTO článku, vyjde v Praze parkování dráž než třeba ve Vídni.

 

Město pro děti