Nechce se vaše dítě oblékat? Jděte na to formou hry!

13.3.2018

Také se vám s vaším drobečkem stává stále častěji, že jej musíte do oblékání nutit? Jsou u vás na denním pořádku hysterické scény, při kterých se dítko vzteká, a vy pomalu ztrácíte nervy? Musíte před každým odchodem počítat s minimální půl hodinovou rezervou, abyste všude přišli včas? V tom případě je dnešní článek určený přímo pro vás! Umíme si představit, jak rudnete vzteky, když se vaše dítě odmítne obléknout. Takové období zažije každý rodič. Proto pro vás máme pár tipů, jak zvládat oblékání bez křiku, pláče a vaší beznaděje!

Připravte oblečení den předem

Děti mají rády určitý řád, který začínají vyžadovat už jako velmi malá miminka. Čím jsou starší, tím je důležitější nějaký řád dodržovat. Proto zkuste společně s vaším dítětem každý večer chystat oblečení na následující den. Můžete dítku dovolit, aby si samo vybralo, co si na sebe bude chtít druhý den obléknout. Díky tomu, že si samo vybere, se budete těšit, až si svůj outfit vyzkouší. Oblékání by pak nemuselo připomínat krocení divé zvěře.

Závoďte, kdo se oblékne rychleji

Většina dětí ráda soutěží, což je věc, které byste mohli využít. Zkuste s dětmi závodit, kdo z vás se oblékne rychleji. Samozřejmě musíte svou ratolest nechávat vyhrát, protože pak by jejich snažení postrádalo veškerou motivaci. Naopak to dítku nemůžete dát úplně zadarmo, protože to by se pak z vaší hry vytratilo veškeré dobrodružství. Takže jej nechte vyhrát, ale ne úplně okatě. Ať vás neprokoukne.

Vybírejte si oblečení navzájem

Chcete-li z oblékání, které až doteď připomínalo spíše souboj dvou nevyrovnaných sil, proměnit v zábavu, pak to zkuste udělat tak, že se s dítětem domluvíte, že ono vybere jeden kousek oblečení vám a vy zase jemu. Zkuste ratolesti do výběru nijak nezasahovat, hra by pak přestala být tak zajímavá.

 

Město pro děti