Kreativní dílna: Jarní dekorace

15.3.2018

Slyšíte to? To už na dveře klepe jaro! Nádherné roční období plné barev, na které se těší malí i velcí. Po studené zimě je jaro příslibem hřejivého sluníčka, které se už konečně rozhodne tu a tam vykukovat zpoza mraků. Příroda se probouzí a vše je rázem veselejší a hravější. Proč tedy společně s dětmi nevyrobit jarní dekorace, se kterými si můžete pozvat jaro až k vám domů? My pro vás máme hned několik tipů!

Kuřátka z dřívek od nanuků

Stačí několik dřevěných dřívek od nanuků, barevné papíry, nůžky a lepidlo – a to je vše, co potřebujete k výrobě veselých kuřátek! Ze tří dřívek od nanuků vytvořte trojúhelník, který slepte lepidlem. Na spodní stranu přilepte bílý papír, na který můžete namalovat žluté čárky. Následně nechte vaše děti, aby na žlutý papír obkreslily svoje ručičky, které pak společně vystřihněte a přilepte zespodu z každé strany jako křídla kuřátka. Pak už jen stačí vystřihnout kolečko, namalovat kuřátku oči a zobák a hlavičku přilepit k dřevěnému tělíčku. Takové kuřátko vnese k vám domů spoustu radosti!

Kytičky z košíčků na muffiny

Máte doma barevné košíčky na muffiny, barevné papíry, lepidlo, nůžky a k tomu všemu ještě tvořivé děti? V tom případě si vyrobte roztomilé kytičky, do kterých si budete moci uložit něco na zub! Stačí vystřihnout květ z barevného papíru, může jich být i několik na sobě, aby se různě překrývaly. Pak jen stačí vzít košíček na muffin a přilepit jej doprostřed květu. A kytička je rázem na světě!

Veselé vázy z konzervy

Pokud doma najdete prázdné plechovky nebo konzervy, můžete je použít pro výrobu veselých váz a květináčů. Ani tady nepotřebujete kdovíjaké pomůcky, vystačíte si s lepidlem a barevnými papíry. Jak na to? Vyberte si barevný papír, který se vám líbí, a vystřihněte odpovídající velikost dané plechovce. S pomocí lepidla pak plechovku do papíru zabalte a přilepte, aby papír dobře držel. Plechovku pak můžete například ovázat mašličkou nebo jutovým provázkem, což vypadá moc pěkně.

Roztomilí zajíčci z kolíčků

Dřevěné kolíčky najdou své využití nejen při věšení prádla, ale i při výrobě jarní dekorace. Kolíčky natřete na bílo nebo třeba na hnědo a společně s dětmi jim namalujte králičí obličeje. Kolíček směřujte zapínáním dolů, horní část bude sloužit jako ouška.

 

 

 

 

 

Město pro děti