Máte doma malého alergika? Pořiďte mu do pokojíčku vinylovou podlahu

1.7.2018

Někdy je potřeba přizpůsobit vlastnosti domácnosti těm nejmenším – obzvláště, pokud jde o alergiky. Jestliže máte doma alergické dítě, pak jistě víte, že se nároky na čistotu a hygienické prostředí mnohonásobně zvyšují. Jak tedy vyřešit zázemí, které bude pro malého alergika vhodné? Začněte od podlahy – vsaďte na vinyl.

Ať alergie nemá šanci

Pokud máte doma alergické dítě, pak musíte z velké části interiér přizpůsobit jeho zdravotním potřebám. A protože je čistota základ zdraví, začněte od podlahy – právě zde děti tráví nejvíce času. Ty nejmenší lezením a plazením, větší pak hraním. V povrchu a materiálu podlahy by se neměli držet roztoči ani prachové částečky. Dalšími vlastnostmi, které ocení i rodiče těch nejmenších dětí, je protiskluzovost a měkkost. Všechny tyto požadavky splňují zmíněné vinylové podlahy. Navíc od nich nejde chlad, zvukově izolují a tlumí případné pády. Jedná se tak nejen o podlahu vhodnou pro alergické děti. Jedná se o bezpečné řešení i pro ty zdravé.

Není podlaha jako podlaha

Vybrat podlahovou krytinu do dětského pokoje může být složité i tehdy, když nejde o alergika. Podlaha v dětské ložnici by měla být snadno čistitelná, udržovatelná a bezprašná. A samozřejmě bezpečná. Jako ideální řešení se nabízí čím dál žádanější vinyl. Povrch takové podlahy je snadno udržovatelný, a navíc se v něm nedrží prach, je měkký, hřejivý a voděodolný. Nemusíte se děsit flíčků, čár od fixů a barev či modelíny, ani rozlitého nápoje. To vše hravě odstraníte. Výhodou je také oblíbená možnost kombinace s podlahovým topením.

Jak vybrat tu pravou

Jestliže byste rádi vybrali tu správnou vinylovou podlahu, kromě designu věnujte pozornost také složení. V žádném případě by totiž neměla obsahovat nebezpečné ftaláty či formaldehyd. Jistotou jsou zdravé a certifikované podlahy. A samozřejmě nové. Někteří výrobci nabízejí i recyklované podlahy. Plasty starší, než je rok 1990 však mohou obsahovat stopy azbestu, olova a kadmia – a ty doma rozhodně nechcete. Ideální je podlaha, která má dobré termoizolační vlastnosti, je měkká a vhodná i pro náročnější zacházení – hodí se tak k malým dětem nebo také do prostoru, kde chováte domácí mazlíčky.

3 tipy, které byste neměli přehlédnout

Jestliže nákupy nepatří k vašim silným stránkám, nevadí. Abychom vám výběr usnadnili, přinášíme tři tipy na prověřené a zdraví nezávadné vinylové podlahy, které jsou vhodné i do dětského pokojíčku alergika. Vyberete si?

Lepené vinylové dílce Fatra Thermofix

Thermofix je vinylová podlaha, která svou konstrukcí patří mezi vysoce kvalitní výrobky. Bohatý výběr dekorů, jako je dřevo, kámen či koberec, potěší i v tom nejluxusnějším interiéru. Nechybí ani mezinárodně uznávané certifikáty. A její výhody? Je odolná vůči vlhkému prostředí, opotřebení, a navíc je vhodná pro podlahové vytápění. Při pokládce do dětského pokojíčku potěší absencí hlučnosti či odolností proti vlivu nežádoucích otlaků od kolečkové židle. Hodí se pro ty, kteří by rádi skloubili odolnost a estetiku.

Vinylové podlahy Project Floors

Specifická heterogenní podlahová krytina Project Floors je vyráběna v dílcích k celoplošenému lepení – samozřejmě bez ftalátů. Její předností je opět vysoká odolnost. Propracovaný dekor a 9 formátů je připraveno splnit váš sen o novém dětském pokojíčku pro malého alergika. Materiál je navíc antistatický, barevně stálý a protiskluzový.

Lepené nebo zámkové podlahy Moduleo

Snadná manipulace a instalace profesionály – to jsou lepené a plovoucí vinylové podlahy Moduleo. Tepelně izolují, působí přirozeně a tlumí kročejový hluk. Jsou odolné i proti poškrábání. Materiál je samozřejmě plně recyklovatelný. Odpovídá bezpečnostním i zdravotním požadavkům rodiny s malými dětmi.

Vybírejte s rozvahou

Ať už si vyberete jakýkoli typ vinylové podlahové krytiny, nezapomeňte vybírat s ohledem na věk dítka. Abyste za pár let nemuseli podlahovou krytinu měnit, investujte do neutrálního motivu a vzhledu, který pak snadno přizpůsobíte potřebám dítěte. Sladit nový nábytek studentského pokoje se stávající podlahou tak rázem nebude problém. Životnost vinylu vás totiž zaručeně překvapí.

Zmíněné vinylové podlahy můžete zakoupit na plancher.cz.

Město pro děti