Kam vyrazit s dětmi v březnu?

9.3.2018

Tradiční Matějská pouť

Od 24. února do 15. dubna

Výstaviště Holešovice, Praha 7

 

Tak jako každý rok koná se i ten letošní populární Matějská pouť. Ať už sami nebo společně s dětmi tak můžete vyrazit za různorodými atrakcemi, které jsou určené pro malé i velké. Pouť se každoročně koná v areálu Výstaviště Holešovice, kde nabídne prostor pro desítky atrakcí a lákadel. Navštívit můžete horskou dráhu, centrifugu, houpačky i kolotoče, můžete se projít strašidelným hradem nebo vyzkoušet některé adrenalinové atrakce. Kupte si zde něco na zub, třeba sladkou cukrovou vatu nebo turecký med.

 

Festival IQ Play

Od 1. března do 31. března

Zámek ve Zlíně

 Po celý měsíc březen můžete společně s dětmi zavítat do Zlína, kde se koná akce s názvem Festival IQ Play. Na festivalu uvidíte hry a hračky edukativního charakteru, nebudou chybět smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, stavebnice a logické hry. Každý návštěvník, ať už malý nebo velký si zde jistě přijde na své. Festival je přístupný každý den od 8:00 hodin ráno do 17:00 hodin odpoledne.

České cesty do Vesmíru

Od 2. března do 30. června

Štefánikova hvězdárna, Praha

 Zajímáte se o vesmír a vše, co k němu neodmyslitelně patří? V tom případě určitě neváhejte a vydejte se do Prahy – konkrétně pak do Štefánikova muzea, kde na vás čeká výstava s názvem České cesty do Vesmíru. Celá výstava je věnována nejen prvnímu letu československého kosmonauta Vladimíra Remka, ale poukáže i na méně známé, nicméně velice zajímavé projekty – například družici Mimosa nebo nikdy nevypuštěný satelit czCUBE.

 

Zrcadlové bludiště

Od 1. března do 25. listopadu

Kroměříž

 Máte rádi bludiště? Nebo jste ještě nikdy žádné nenavštívili a chcete společně s dětmi na nějaký pěkný výlet? V tom případě se vydejte do Kroměříže! Zde je pro vás až do listopadu letošního roku otevřeno zrcadlové bludiště, které je znovu otevřeno po velké přestavbě a rozšíření atrakcí. Těšit se můžete nejen na zrcadlové bludiště, ale i na křišťálové bludiště, dětské zrcadlové bludiště nebo zábavná křivá zrcadla.

Město pro děti