Kam s dětmi v Libereckém kraji? Máme pro vás tipy!

3.11.2017

Vymýšlíte program pro děti na tento či některý z dalších víkendů? Dnešní článek na zavede na sever a přinese vám tipy, co s dětmi podniknout, tentokrát se zaměříme na Liberecký kraj. Jste zvědaví, co vám může kromě horských středisek nabídnout? Pak určitě neodcházejte od dnešního článku.

Muzeum výroby korálků

Milují vaše děti korálky a jsou rády kreativní? Pak určitě naplánujte zastávku v Muzeu výroby korálků v Pěnčíně v Jizerských horách. Děti i dospělí zde mohou poodhalit historii výroby skleněných korálků a prozkoumat různé typy brousících a řezacích strojů, mačkací stroje nebo strojky sloužící pro navlékání korálků. Jsou zde i nástroje, jenž korálky dokáží zušlechtit a mnoho dalšího. Pro malé šikuly jsou připraveny kreativní dílničky, kde si vyhrají.

Do Jičína po stopách Cipíska

A pro milovníky hrdinů z pera Václava Čtvrtka je tu Cipískova stezka. Kam na ni vyrazit? No přece do Jičína, kde to všechno začalo… Začněte v infocentru, kde si vyzvednete leták s mapkou a úkoly, které budete po cestě plnit. Nebojte, je zdarma, a když se vám podaří splnit všechny úkoly, dokonce si na konci můžete na témže místě vyzvednout i malou odměnu. S sebou postačí tužka, papír, pečivo pro krmení kachen a maminky jistě přibalí i něco na posilněnou 🙂 Nemusíte se bát, že byste se stezku nezvládli i s menšími dětmi, dlouhá je sotva dva kilometry, zvládne ji tak každý, pro nejmenší klidně vezměte kočárek.

Co ještě podniknout? Zkuste návštěvu iQLANDIE!

Na Ještědu už jste byli a v aqupark vás neláká? Tak co zkusit tak trochu jinou zábavu a ještě se dozvědět spousty zajímavých informací? Navštivte s dětmi iQLANDII v samotném centru Liberce. Navštivte planetárium, které je součástí tohoto centra. Láká vás laboratoř nebo se na chvíli chcete stát kriminalistou? To vše a mnoho dalšího naleznete právě v iQLANDII. Na ploše 10 tisíc metrů čtverečních nalezne každá zvídavá duše něco zajímavého, centrum si rozhodně zaslouží více než jednu návštěvu, tak s tou první rozhodně dlouho neotálejte. Prodloužený víkend v Libereckém kraji si naplánujte co nejdříve a užijte si spoustu legrace!

 

“ projekt Liberecký kraj online“ je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Město pro děti