S dětmi můžete vyrazit na Play, do akvária nebo na vláčky

21.2.2017

Orbis Pictus Play

Od 1. ledna do 31. prosince

Zlín

Až do konce tohoto roku můžete společně s rodinou navštívit mezinárodní projekt putovních výstav a akcí s názvem Orbis Pictus Play aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie. Autory tohoto projektu je Jiří a Radana Waldovy. Výstava je založena na interaktivních expozicích, přičemž základ tohoto projektu byl představen již v roce 2006. Cílem jednotlivých expozic je rozvíjení imaginace a fantazie za pomoci interaktivních nástrojových objektů. Ty využívají mechanismy kinetického pohybu, světla i stínu, opomenout nesmíme ani zvukové tóny.

Krmení živočichů v Mořském světě

Od 1. ledna do 31. prosince

Praha

Ve stálé expozici nazvané Mořský svět na pražském Výstavišti probíhá každé úterý, středu a čtvrtek krmení živočichů a to až do konce tohoto roku. V Mořském světě uvidíte mořské i sladkovodní ryby, nevyjímaje ani jiné zajímavé živočichy, kteří rozhodně stojí za vidění. Prohlédnout si můžete 25 m dlouhou korálovou jeskyni, ve které jsou zabudovaná akvária přímo do skály. Dalším lákadlem je obří a jedinečná průhledná nádrž o objemu 27 000 l sladké vody.

Historie tratí Novojičínska

Od 12. března 2016 do 16. dubna 2017

Železniční muzeum moravskoslezské

Máte doma fanoušky vláčků a tratí – a to nejen v řadách dětí, ale klidně i dospělých? Pak si udělejte parádní rodinný výlet do moravskoslezského Železničního muzea, kde na vás až do dubna tohoto roku čeká výstava zaměřená na historii tratí Novojičínska! Prohlédnout si zde můžete nejen historické stejnokroje, ale i artefakty pocházející z 19. století – modely vláčků, skloník nebo originály starých dokumentů. Děti zaručeně nadchnou modely vláčků, dospělí si nenechají ujít dokumenty z dob Rakousko-Uherska.

Město pro děti