Fotbalový kroužek

24.2.2017

Snad každý malý klouček touží stát se úspěšným fotbalistou, kterého zná celý svět. Umění ovládat veškeré cviky s míčem, znát triky a fígle, jak dát branku i přes soupeřovy obránce a mít takovou fyzičku, že by ani 90ti minutový zápas nepředstavoval žádný problém – to jen sen nadšeného malého fotbalisty. Proč dítko přihlásit do fotbalového kroužku a pěstovat v něm zájem právě o tento sport, který patří mezi ty nejoblíbenější?

O co jde ve fotbalovém kroužku?

Možná vás to překvapí, ale ve fotbalovém kroužku nejde jen o kopání míče. Mnoho rodičů se domnívá, že se zde dítka naučí pouze techniku kopu a to je vše. Pravda je ale taková, že ve fotbalovém kroužku jde o mnohem více. Cílem je naučit malé fotbalisty nejen základům fotbalu, ale i většímu soustředění a píli. Měli by se rovněž naučit překonávat překážky, spolupracovat se spolu hráči a uvědomit si, že na hřišti nejsou sami. Rovněž je v kroužku kladen důraz na to, aby byl pro děti i přes veškeré zapálení sport především zábava a aby se k němu takto stavěli.

Zvýšení fyzické kondice

Fotbal je sport nejen velmi oblíbený, ale i náročný po fyzické stránce. Proto je v kroužku pilována výdrž, dochází k celkovému zvýšení obratnosti celého těla, piluje se schopnost koordinace pohybů, reakce i ohebnost. Součástí kroužku je teorie i praxe. Děti se dozví, co a jak mají dělat, je jim vysvětleno proč a následně své znalosti přenáší do praxe, kdy prostřednictvím opičích drah, úponových cvičení, lehké gymnastiky či atletických prvků pilují své dovednosti.

Co se děti naučí

Cílem fotbalového kroužku je děti naučit:

  • nahrávky
  • pohyb s míčem
  • základní ovládání míče na místě
  • dribling s míčem
  • základní pravidla fotbalu

 

 

Město pro děti