Ať jsou děti v teple, aneb správný výběr oblečení na zimu

10.1.2018

Ačkoli nám zima podle kalendáře již nějaký ten pátek kraluje, ještě se nám neukázala v celé své kráse. Teploty ještě neklesly hluboko pod nulu a kdekdo by si mohl myslet, že letošní zima nebude tak děsivá. Nenechte se ale zmást – vše se může změnit ze dne na den! Proto byste měli být na příchod studené zimy připraveni – především pak vaše děti, které pro chladné zimní období potřebují kvalitní oblečení. Chcete poradit s jeho výběrem?

Bunda je základ outfitu

Na zimu je asi nejdůležitější pořízení teplé bundy, která dítko dokáže zahřát, ale zároveň jej ochrání před promoknutím a bude dostatečně prodyšná. Možná si i vy myslíte, že na výběru zimní bundy nic není, že zkrátka stačí sáhnout po huňatém modelu, ve kterém bude dítko zachumláno jako medvídek. Jenže zimní bunda musí splňovat určitá kritéria, aby dítěti zajistila ten nejlepší komfort.

Jakou bundu vybrat?

Hned na začátku si dovolíme doporučit, abyste dětem nepořizovali levné bundy od pochybných prodejců. Především do zimní bundy se totiž vyplatí investovat, i kdybyste jí dítěti kupovali pouze na jednu sezonu. Za kvalitní a tím pádem vhodné jsou považovány bundy, které disponují funkční membránou. Taková bunda totiž nepromokne a zároveň dokáže dýchat, takže hravě odvádí pot dítěte. Bundy s membránou sice představují vyšší finanční investici, která se ale rozhodně vyplatí.

Teplé kalhoty nesmí chybět

Když už bude mít dítě teplou bundu, určitě mu nesmí chybět zateplené kalhoty. Opět je lepší kupovat kalhoty s membránou. Na trhu se totiž můžete setkat i s kalhotami, které budou mít pouze povrchový zátěr. Ten sice dokáže odolat vodě, ale často se stává, že jakmile kalhoty jednou vyperete, rázem ztrácí svou schopnost odolat vlhku a jsou již k ničemu. Aby kalhoty dítko dokázaly zahřát, sledujte, zda je jejich vnitřní část tvořena mikrofleecem. Důležité je, aby se dítko mohlo v kalhotách dobře pohybovat, aby mu nebyly příliš těsné a naopak ani příliš volné.

Bez čepice a rukavic ani krok

Na závěr ještě pár slov k čepici a rukavicím, které jsou v zimě nepostradatelné a dětem by rozhodně chybět neměly. Pro nošení do města postačí teplá čepice, chystáte-li se na hory, radíme pořídit kuklu.  Čepice musí na hlavě dobře sedět, pozor na oblast uší, kde by měla přiléhat těsně k hlavě. Rukavice jsou buď prstové nebo tzv. palčáky, děti mají raději prstové, protože v nich daleko snáze uchopí předměty.