Zdravý životní styl je trend, který trvá. Co je nového?

7.4.2017

Každý rok vymýšlíme čím oživit šatník, muži se snadno nadchnou pro nový typ televizoru či jiné elektroniky, děti touží po nových hračkách, které na ně ze všech reklam záludně číhají. Většina z nás ráda zkouší nové věci, ale přece je tu něco, co bychom rádi zachovali, co se až tak moc nemění. Všichni chceme být zdraví, fit a dobře vypadat. Dnešní doba je velmi přísná a příliš netoleruje hazard se zdravím. Kdo nedrží s pravidelnou četností nějaký ten magazín o zdravém životním stylu v ruce, ten jako by snad ani nebyl. Také hledáte cestu, jak se udržet dlouhodobě v kondici a chcete dobře vypadat? Pak si společně s námi projděte jednotlivé kroky k tomuto cíli.

A zase to cvičení

Máte už dost těch řečí o tom, že byste měli méně jíst a více se hýbat? Tak v tom případě pro vás máme asi špatnou zprávu, pravidelné cvičení totiž skutečně je základem pro redukci a udržení správné tělesné hmotnosti. Možná vás ale potěšíme tipy, jak si tento boj usnadnit. Aktivní sportování totiž opravdu nemusí být pro každého, ale to neznamená, že byste to měli vzdát. Pokud vás posilovna ani bazén z nejrůznějších důvodů nelákají, pak na to zkuste jít od výtahu. Cože? Od výtahu? Ano, od lesa by v tomto případě neplatilo, ale když vynecháte výtah, a budete při každé příležitosti chodit zásadně po schodech, vydáte relativně hodně energie. Zkuste to týden a uvidíte. Vynechte také MHD, když budete mít čas nebo možnost vyrazit do práce dříve. Každý metr se počítá, udělejte si z toho zábavu, kupte krokoměr nebo fitness náramek a hecujte je s lepším výkonům. Motivace je totiž naprosto zásadní.

Jíst, jíst, jíst – hlavně správně a pravidelně

A jsme u druhé kapitoly, která také není příliš oblíbená v pomyslné knize o zdravém životním stylu. Ale ani tu nelze obejít. Nebudete-li jíst, vaše tělo si bude dělat zásoby na horší časy, a přebytečných kil se pak nikdy nezbavíte. Jíst musíte skutečně často a po menších dávkách. I zde je nutné nebrat jídlo jako trest, stejně jako u pohybu. Kupte si novou kuchařku nebo si založte svou vlastní a experimentujte. Nové věci nás přece baví, tak improvizujte, zkoušejte nové kombinace a motivujte sebe i své okolí k lepším stravovacím návykům.

Superpotraviny hrají prim

Nově se dozvídáme o dalších a dalších superpotravinách, které mají blahodárné účinky. Přidejte se a začněte objevovat jejich chutě a pociťte na vlastní tělo, jak fungují. Zkusili jste už karob, kustovnici čínskou či moringu olejodárnou? Ne? Tak směle do toho!

Město pro děti