Přivítejte s dětmi jaro zdravě

9.4.2017

Jaro nám dává jasně najevo, že je čas procitnout z dlouhého zimního spánku a začít se spolu s dětmi pohybovat více venku. S jarním úklidem šatníku, domu, garáže a dost často i vztahů bychom neměli zapomínat na péči o naše zdraví. Na jaře máme další příležitost začít pěkně znovu a lépe. Pokud na ověřené rady o zdraví už nevěříte, pak si přečtěte dnešní článek a možná v něm objevíte nějaké tipy, které vás inspirují i v jiných oblastech.

Zapojte děti

Děti jsou skvělé, je mnohem snazší je pro něco nadchnout než dospělé. Stačí jen pár dobrých nápadů a námětů a ony, jak mávnutím kouzelného proutku, s vámi budou rády uklízet, lézt po horách a koneckonců možná i nakupovat. Pamatujte, že důležitá je motivace, o tom píše snad každý poradní magazín, tak jim věřte a zkuste si vymyslet své originální způsoby, kterými své ratolesti přesvědčíte k věcem méně oblíbeným nebo dokonce neoblíbeným. Potřebujte, aby vám pomáhaly na zahradě, spojte to u menších dětí s bojovkou, splní-li (úspěšně) několik úkolů, najdou cestu k podkladu (nějaká oblíbená sladkost ukrytá pod květináčem, apod.). Nechtějí sportovat? Vymyslete zajímavý cíl cesty. Neobvyklé hřiště, prima občerstvení nebo cokoliv, co ze sportu udělá super výlet.

Častou otázkou je zdravá strava, i zde se najde mnoho způsobů, jak děti přimět k lepšímu stravování. Minimálně tedy v čase, kdy jsou pod vaším dohledem. I do vaření a přípravy pokrmů je zapojte, nové jídlo budou mnohem ochotněji ochutnávat, pokud si je samy vyrobí. Se zeleninou a ovocem si u malých dětí dejte trochu práce a vykrájejte zajímavé tvary, ze kterých můžete vytvořit zvířátka, či loďku z okurky a plátku mrkve na špejli jako plachtou. Uvidíte, jak se po takovém zdravém pohoštění zapráší.

Žádný čas pro sebe

Uhonění rodiče dobře vědí, co námahy to občas dá, aby dobře vypadali. Pro samou péči o děti občas zapomínají sami na sebe. Jejich lifestyle, jak se říká, je někdy v té nejlepší podobě umytá hlava a čisté oblečení, ale tak by to být nemělo. I ta nejvytíženější máma a táta by si měli najít čas pro sebe. Každý zvlášť a také společně. Určete si proto některý den v měsíci, který bude patřit výhradně vám. Nemusí to být celý den, stačí pár hodin. Věnujte se tomu, co máte rádi a co vás naplňuje. Nechte o sebe pečovat, zasloužíte si to, a nakonec to prospěje celé rodině.

 

Město pro děti